"Шлях перемоги”. 2001. 3 жовт. №40 (2475)

Наталя Стадник.

Масштабність палітри "Київ Музик Фесту"

Уже вдванадцяте сурми міжнародного "Київ Музик Фесту" скликають виконавців зі всього світу, аби вони мали змогу показати усе найновіше, створене від попереднього фестивалю у Києві. Вражає масштабність палітри підібраних цього разу напрямів, композиторів і виконавців.

Заспівом фестивалю стало велике свято духовної музики, присвячене 950-літтю Києво-Печерської лаври. На різних майданчиках лаври лунали православна дзвонарна музика (ансамбль "Київські дзвонарі"), лаврські розспіви, духовні твори вітчизняних авторів МДилецького, М.Березовського, А.Веделя, М.Вербицького, М.Леонтовича, К.Стеценка у виконанні кращих хорових колективів України: "Києва", чоловічої капели імені Левка Ревуцького, "Хрещатика", "Павани", Чернігівського камерного імені Д.Бортнянського. Народні колективи виступили з "хоровою симфонією" у Михайлівському Золотоверхому соборі.

Прикметною рисою цього фестивалю є надзвичайна його насиченість прем'єрними виконаннями: В.Сильвестрова, В.Загорцева, В.Золотухіна, Лесі Дичко... Із суцільних прем'єр була укладена програма концерту оркестру народних інструментів — це композиції сучасних українських авторів Володимира Шумейка, Віктора Степурка, Анатолія Гайденка та зарубіжних композиторів.

Юні композитори та виконавці з України виступили в камерному концерті "Фест-дебют". У Національній музичній академії відбувся майстер-клас професора із США Патрісії Міллер (мецо-сопрано). Камерний концерт ансамблю солістів "Київська камерата" був проведений під знаком жіночих симфонієт Ірини Кириліної та Ганни Гаврилець і композицій для струнних прибалтійських авторів. Піаністи Наталія Федусів та Ігор Савчук виконали твори зарубіжних композиторів у циклі "З нотної бібліотеки композитора Бориса Лятошинського".

У концертах фестивалю виступили також Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України (диригент К.Карабиць), Державний естрадно-симфонічний оркестр України (диригент В.Здоренко), квартет "ARCHI" (І.Ан-дрієвський), концертний ансамбль "Київ-Арт-Капела" (Ю.Никоненко), ансамбль нової музики "Кластер" (Львів, диригент А.Юркевич), органістки Ольга Чундак, Ольга Дмитренко, Наталія Висич та ін.

У рамках фестивалю відбулася репрезентація збірника наукових праць знаних вчених України, Америки, Німеччини, присвячених маловивченій проблематиці — "Українська тема у світовій культурі".

Першого жовтня відбулося виїзне свято "Київ Музик Фесту’2001" у Чернігові з мистецьким вернісажем, приуроченим до Міжнародного дня музики, та з концертами першого виконання творів з унікальної музичної колекції Центрального державного архіву літератури і мистецтва України.

Четвертого листопада, як відлуння фестивалю проводитиметься низка заходів, де будуть представлені музичні шедеври епохи Бароко, врятовані під час Другої світової війни і збережені в Україні, круглий стіл з участю українських та австрійських митців і концерти камерного оркестру "Віденська академія" та Віденського камерного хору (диригенти Кирило Карабиць та Мартін Хаселбек, Австрія).© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.