"Хрещатик". 2001. 28 верес. №129(1959)

Наталя Зінченко.

Американський скрипаль Юрій Харенко

грав на відкритті "Музик Фесту"

Колонний зал імені Лисенка Національної філармонії був повен. Звуки П'ятої симфонії Бориса Лятошинського сповістили, що дванадцятий фестиваль "Київ Музик Фест" відкрито. Міністр культури України Юрій Богуцький привітав зібрання зі святом серйозної музики. І сказав, що гучні шоу — це одноденки, а високе мистецтво — вічне.

Серед присутніх — музиканти, композитори, дипломати. Посол Сполучених Штатів Америки Карлос Паскуаль прийшов послухати свого співвітчизника — скрипаля Юрія Харенка, який з симфонічним оркестром Національної філармонії України зіграв прем'єрний Концерт №3 для скрипки з оркестром Мирослава Скорика. До речі, твір композитор присвятив саме Юрію. Отож виконавець, незважаючи на події в Америці, не міг не приїхати до України. До того ж він — колишній киянин, випускник Національної музичної академії (клас професора Абрама Штерна). Ще один американець, композитор Леонід Грабовський, був лише гостем "Музик Фесту" і не брав у ньому участі цього року.

А от вокалістка Патрісія Міллер, щойно отримавши візу в Україну, побачила з вікна свого двадцятого поверху у Вашингтоні, як рушиться Пентагон, і була настільки шокована, що відмовилася від участі у фестивалі. Шкода, що ми не послухаємо, принаймні нині, чудового мецо-сопрано цієї афро-американської співачки, яку вважають національною гордістю Америки. І не зможемо побувати на її майстер-класах. У день запланованого виступу Патрісії, 27 вересня, у Національній музичній академії відбудеться концерт скорботи за загиблими в американській катастрофі. Певно, згадають і наших шахтарів, життя яких забрали вибухи метану, і пом'януть жертви Бабиного Яру, шістдесятиріччя трагедії якого відзначатимуть 29 вересня.

А всього на фестивалі буде виконано понад 300 перлинок як традиційної, так і авангардної музики композиторів різних країн — Австрії, Італії, Японії, Болгарії, Росії, України. Заявлені до участі у форумі музиканти з цих держав гратимуть прем'єри нових для київської публіки творів.© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.