Вступне слово

Фестивалів у світі сотні і навіть тисячі. Малі, великі, локальні, міжнародні, всесвітні... Усі вони, кожен на своєму рівні, відображають панораму мистецького і духовного життя сучасника.

Можемо гордитися, що наш “Київ Музик Фест” поступово зайняв своє місце поряд з авторитетними і знаними в світі імпрезами. Він закумулював у собі всю різнобарвність української сучасної музики, виконавства, спроекувавши її на світові музичні процеси. Завдяки цьому сьогодні маємо багато прихильників української музики у різних країнах світу.

“Фест” змінив наше мислення, — від пасивного очікування того, що хтось має усе влаштувати для тебе до активної ініціативи, вільної від застарілих форм керування мистецтвом...

...Сиджу в кабінеті Центрмузінформу, в якому багато років працював Володимир Симоненко і де я провів не один день і місяць, працюючи над “Фестом”. Це були дискусії, суперечки, пошуки шляхів і можливостей, спрямованих на спільну справу. Втрату В.Симоненка можемо полегшити тільки постійною пам’яттю про нього. Йому присвячені окремі сторінки цієї книги.

Перечитую матеріали “Фесту” за 9 років. Вони свідчать про те, що “Фест” став поважною і яскравою мистецькою трибуною не тільки для композиторів, а і виконавців, критиків, журналістів, художників, театральних та кінодіячів.

З певних причин не всі ідеї вдається реалізувати. Але подальший шлях “Фесту”, сподіваюсь, буде сповнений упевненості, стабільності, що при постійному пошуку нового — живого, творчого — збереже той імідж, який вже маємо.

Озираючись на прожиті з “Фестом” роки, згадую усіх, хто закладав його фундамент на самому початку і тих, хто пізніше долучився до справи, котра захопила цілковито, безоглядно. Про них ми прочитаємо в інтерв’ю, рецензіях, роздумах про “Фест”, що друкуються у дайджесті.

З Надією і Вірою дивлюся в майбутнє “Київ Музик Фесту”!

Іван Карабиць



© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.