"Вечірній Київ". 2003. 30 верес.

Ольга Григоренко.

Шукати істину

Особливість цьогорічного XIV "Київ Музик Фесту" (27 вересня — 4 жовтня) в тому, що пріоритет віддано сучасній українській музиці. Як академічній, так і авангардній.

У фестивалі беруть участь 84 композитори, з-поміж них — 44 кияни, решта — з областей.

"Або ти шукаєш істину в музиці, або заробляєш гроші — це два шляхи, якими йдуть композитори сьогодні, — зауважує голова Національної спілки композиторів Михайло Степаненко. — На наш форум з'їхалися ті, хто шукає істину, йде шляхом високого мистецтва. І саме таке мистецтво повинна підтримувати держава. Бо таки музика, а не одноденний кітч, піде в наступні покоління".

"Київ Музик Фест" дає змогу сучасним композиторам — і вже визнаним, і молодим — представити свої твори музичній громадськості, також усім шанувальникам мистецтва. Вхід на концерти безплатний.

Коли складалася програма цьогорічного фестивалю, врахували ювілеї, пам'ятні дати.

У день відкриття фестивалю в Національній філармонії до 100-річчя нашого видатного сучасника Миколи Колесси прозвучала його Симфонія №1 (1948). На честь засновника фестивалю — Івана Карабиця (1945—2002) — його Симфонія №2 (1976) у виконанні Симфонічного оркестру філармонії, яким керували Микола Дядюра та син композитора — Кирило Карабиць.

Відбулася презентація збірки спогадів та матеріалів про І.Карабиця "Vivere memento (Пам'ятай про життя)".

Авторський концерт на честь свого 65-річчя відіграв минулої неділі визначний композитор Мирослав Скорик. Великий успіх мала прем'єра — його "Гамалія" (поема-кантата для мішаного хору, сопрано, тенора та симфонічного оркестру на вірші Т.Шевченка).

Сьогодні в Національній музичній академії відбувається науково-теоретична конференція "Українська та світова музична культура: сучасний погляд". Також — у НМАУ та філармонії — камерні концерти.

Завтра вдень — кілька камерних концертів, а о 19.00 в “Українському домі” — вечір пам'яті Олександра Білаша.

У цьогорічному "Київ Музик Фесті" багато місця хоровій музиці, концерти якої відбудуться в суботу (13.00 — у Трапезній церкві, та о 16.00 у НМАУ.

Українську музику знають і цінують у сучасному світі, адже вона — одна з най-мелодійніших, акцентують композитори і Леся Дичко, й Михайло Степаненко. Тож поміж гостей фестивалю — багато іменитих виконавців з-за кордону.

Стежмо за афішами.



© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.