"Демократична Україна". 2003. 12 жовт.

Раїса Вахрамєєва.

За осінніми мотивами "Фесту"

Учотирнадцяте відзвучали фанфари "Київ Музик Фесту" у кращих залах столиці: Національній філармонії України, Палаці мистецтв "Український дім", Національній музичній академії України, Національному будинку органної та камерної музики, Михайлівському Золотоверхому соборі, Трапезній церкві Києво-Печерської лаври.

32 концерти, по три на день. Різні стилі й жанри задовольнили навіть найвибагливіші смаки затятих меломанів. У семи симфонічних концертах звучали твори знаних сучасних українських композиторів; Валентина Сильвестрова, Євгена Станковича, Ігоря Щербакова, Івана Карабиця і зовсім молодих, які роблять перші кроки в мистецтві музики: Андрія Бондаренка, Алірези Машаєкі (Іран), Олександра Опанасюка, Нінелі Самохвалової, Сергія Турнєєва, Валентини Мартинюк.

У XIV "Фесті", крім відомих українських виконавців, виступали колективи з регіонів і зарубіжжя. Національний Одеський філармонійний оркестр під орудою художнього керівника і головного диригента — улюбленця киян Еберта Хобарта Ерла (США) подарував концерт з творів Івана Карабиця, Ігоря Стравинського, Сергія Прокоф'єва і Мігеля дель Агіли (США). Донецький камерний оркестр "Лік домер" виконав музику Вітольда Лютославського, Дмитра Шостаковича, Євгена Мілки і художнього керівника і диригента колективу Валерія Івка. Львів'яни познайомили з прем'єрами Михайла Шведа, Олександра Щетинського, Богдани Фроляк і Богдана Сегіна у виконанні Камерного хору "Gloria" (художній керівник Володимир Сивохіп) і Камерного оркестру "Leopolis", а Чернігівський камерний хор імені Дмитра Бортнянського (художній керівник і диригент — Любомир Боднарук), подарував твори духовної музики і народні пісні в обробці українських композиторів. Любителі хорового співу уподобали й студентський хор "Відродження" Криворізького державного музичного училища. Подією стало знайомство з "Літургією Миру" архієпископа Іонафана (Єлецьких), натхненно виконаною Муніципальним камерним хором "Київ" (художній керівник і диригент — Микола Гобдич).

Творчість Тараса Шевченка завжди знаходить відгук у творах українських композиторів. Мирослав Скорик представив прем'єру — поему-кантату "Гамалія" для мішаного хору, сопрано, тенора та симфонічного оркестру. Виконавці — Національна заслужена академічна капела України "Думка" (художній керівник і головний диригент — Євген Савчук), Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України (художній керівник і головний диригент — Володимир Сіренко), солісти: Юдіта Ондич (сопрано) і Михайло Тищенко (тенор). Тепло пройшов концерт пам'яті Олександра Білаша. У 13-ти камерних концертах були представлені різноманітні ансамблі та сольні інструменти. Музику для органа і фортепіано виконали дві Євгенії — відома органістка з Латвії Лисицина і київська піаністка Басалаєва. Дует із Франції — В'ячеслав та Людмила Казикіни познайомили з французькою музикою для кларнета, саксофона і фортепіано. Твори фінських композиторів репрезентували Едуард Ідельчук (Фінляндія) і київські музиканти Ірина (фортепіано), Віталій і Святослав Боровики (віолончель) та інші. У спільних проектах взяли участь видатні музиканти Марія Чайковська (Росія), Іван Монігеті (Швейцарія) (віолончель), Жан Дюбе (Франція, фортепіано), вірменський скрипаль Армен Марджанян та інші.

У музикантів викликали великий інтерес наукова конференція "Українська та світова музична культура: нові аспекти дослідження" і презентація нових видань. Пам'яті засновника Фесту Івана Карабиця було присвячено твори для симфонічного оркестру — "Прощальна серенада" Валентина Сильвестрова та "Спомин-поема" Вадима Ракочі. Марина Копиця репрезентувала меморіальну збірку "Vivеre memento" ("Пам'ятай про життя"), до якої увійшли спогади й матеріали про життя композитора.

За 14 років "Київ Музик Фест" набув популярності. Прекрасна організація концертів стала можливою завдяки Міністерству культури і мистецтв України, Національній спілці композиторів України та Центру музичної інформації НСКУ.

Сподіваємось, на XV "Фесті" будуть втілені нові цікаві проекти, що буде представлено естрадно-розважальний жанр і музичний театр, нові твори для дітей, що в парках і на Хрещатику гратимуть духові оркестри. Чекаємо на тебе, новий XV "Фест"!



© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.