“Вusiness Україна”. 1993. №42 (148)

Ольга Кушнірук.

Гість з Англії

У рамках цьогорічного фестивалю “Київ Музик Фест’93” відбулися два концерти за участю відомого фаготиста Лоуренса Перкінса (Великобританія). У першому з них разом з камерним оркестром “Українська спадщина” (диригент О.Андрєєв) гість фестивалю виконав Концертино сучасного британського композитора А.Рідаута, а також Концерт К.М.Вебера.

Натхненний і стилістично вивірений підхід соліста до інтерпретаціі творів передався й оркестру. Протягом їхнього виступу панували єдність і гармонія творчого змагання ( а це, як відомо, і є смислом слова “концерт”).

Л.Перкінс — вже досвідчений музикант. Майже двадцять років він є провідним фаготистом камерного оркестру Манчестера, з яким виступає і як соліст. Нині, крім активної концертної діяльності, Л.Перкінс веде майстер-класи для фаготистів у Міжнародній літній школі у Дарлінгтоні. Він також проводить спеціальні курси музичної терапії для онкологічних хворих у раковому центрі Брістоля.

У другому концерті Л.Перкінс виступив у дуеті зі своїм співвітчизником Майклом Хенкоком (фортепіано). На суд слухачів вони представили Сонату К.Сен-Санса та декілька творів сучасних британських композиторів.

В першу чергу звернула на себе увагу блискуча зіграність дуету. Майстерне володіння інструментом Л.Перкінса природно доповнювала м’яка і благородна манера звучання фортепіано у М.Хенкока. І це не випадково. Адже творча співдружність артистів розпочалася ще в 1973 році. В їхньому мистецькому багажі — численні концерти, записи на грамплатівках.

Стосовно ж камерного оркестру “Українська спадщина” виникають досить суперечливі думки. З одного боку, ми зустрічаємо чудовий контакт в ансамблі з Л.Перкінсом, а з іншого — деякі елементи, що викликають здивування.

До програми, окрім вже згаданих К.М.Вебера та А.Рідаута, ввійшли: “Кончерто гроссо” ор.3, №11 А.Вівальді, Симфонія №38 “Празька” В.А.Моцарта, “Сім народних українських пісень” Л.Колодуба. На жаль, при виконанні Моцарта і Вівальді з боку музикантів не відчувалося захоплено-піднесеного ставлення до музики, а тому вона і звучала пасивно.

А от приємною несподіванкою прозвучали “Сім пісень” Л.Колодуба. Можливо, почуття відповідальності перед присутнім у залі автором твору спонукало артистів оркестру “Українська спадщина” дбайливо й проникливо поставитись до виконуваної музики.

Хочеться вірити, що у молодого київського колективу усе ще попереду. Шлях важкої копіткої праці, шлях успіхів і невдач. Хай невдач вам буде менше! Хай вам щастить!



© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.