"Християнська Україна". 2001. 16-31 жовт.

Іванна К.

Хорова симфонія “Фесту”

Грандіозним хоровим дійством просто неба можна назвати початок Міжнародного музичного фестивалю "Київ Музик Фест’2001", що розпочав свою щорічну ходу, в цей раз уже вдванадцяте. Такі свята духовної хорової музики стають доброю традицією на “Фесті”. Слухачі пам'ятають хорові "Антифони", які відбулися рівно рік тому в Трапезній палаті Києво-Печерської лаври. На думку самих хористів (а це були дуже відомі колективи: хори "Київ", "Хрещатик", Державна чоловіча хорова капела ім.Л.М.Ревуцького та ін.) — це був справжній духовний мистецький злет для всіх виконавців і слухачів.

У цьому році ми святкували 950-річчя Києво-Печерської лаври, то ж у дирекції фестивалю народилась ідея великого хорового свята, яке б проходило не тільки в приміщеннях, але й на свіжому повітрі. Чудова осіння погода супроводжувала свято, яке почалося "Дзвонами Великої лаврської дзвіниці" велике свято духовної хорової музики "Святій Лаврі — 950".

У своєму виступі на прес-конференції директор "Київ Музик Фесту", композитор, народний артист України, професор Іван Карабиць окремо зупинився на хоровій сторінці фестивалю, назвавши процеси, що відбуваються сьогодні у хоровому мистецтві в Україні, "вибуховими".

В урочистому хоровому святі брали участь такі відомі колективи, як Державна чоловіча хорова капела ім.Л.М.Ревуцького (диригент Богдан Антків), Муніципальний хор "Хрещатик" (художній керівник і головний диригент Лариса Бухонська, диригент Павло Струць), Муніципальний камерний хор "Київ" (диригент Микола Гобдич), а також хор студентів Київської Духовної семінарії Української Православної Церкви (регент Віктор Підлубняк).

Вершиною драматургії хорового спектаклю, що проходив паралельно в кількох церквах і біля них, був виступ хорів у Свято-Успенському соборі. В цей самий час у символічно-соборному ключі єднання хорове свято розгорталося у Михайлівському Золотоверхому соборі — грандіозною "Хоровою симфонією", в якій брали участь: Чернігівський камерний хор ім.Д.Бортнянського (диригент Любомир Боднарук), народний хор "Зірниця" Палацу творчості дітей та юнацтва Залізничного району м.Києва (художній керівник і диригент Павло Мережин) та народний хор "Вогник" (головний диригент Світлана Степаненко).

Хорові програми складалися не тільки з виконання духовних творів минулих часів, а й з великої кількості творів сучасних композиторів, які зароджувались із джерел Євангелія, Давидових псалмів, фрагментів Служби Божої та ін.

Разом з класичною хоровою духовною музикою таких видатних композиторів-легенд, як П.Чайковський, М.Лисенко, М.Дилецький, Д.Бортнянський, М.Березовський, А.Ведель та багато інших, звучали твори сучасних відомих композиторів: Лесі Дичко, Євгена Станковича, Віктора Степурка, Юрія Іщенка, Богдани Фільц, Володимира Губи та ін.

Хотілося б, щоб така традиція хорових духовних свят продовжувалася в подальших фестивалях майбутніх років.



© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.