"Політика і культура". 2002. 15-21 жовт. №37(168)

Людмила Кучеренко

Він жив для інших

Іван Карабиць зробив за життя стільки, що вистачило б на декілька творчих біографій.

Вперше знаменитий "Київ Музик Фест" не очолював Іван Карабиць — видатний композитор, громадський діяч, педагог, народний артист України. Він пішов від нас 20.01.2001 на 58-му poці життя, а зробив стільки, що вистачило б на декілька творчих біографій. Він працював чи не в усіх можливих музичних жанрах. Надзвичайно мелодійні пісні, написані багато років тому, й досі звучать на всіх каналах Українського радіо. Симфонічну музику Карабиця з успіхом виконували і в нас, і на Заході. Лише ораторія "Сад божественних пісень" на вірші Григорія Сковороди бачила світ рампи понад 20 разів. Хто із сучасних авторів кантат і симфоній може похвалитися такою кількістю виконань?

В останні роки Іван Федорович був відомий у музичних колах як незмінний голова журі Конкурсу молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця, співголова і художній керівник "Київ Музик Фесту", художній керівник оркестру "Київська камерата". Таланти завжди перебувають в оточенні не лише шанувальників, а й недоброзичливців. Заздрість викликали його організаторські здібності композиторський успіх. У своїй боротьбі проти яскравої індивідуальності недоброзичливці використовували всі засоби: колективні листи протесту, зняття з постів, звільнення з посад, поливання брудом... А він зі своїм величезним серцем готовий був усіх зрозуміти і всім пробачити. А ворогам ще й допомагав у тяжку хвилину.

Отож, Іван Карабиць залишив після себе добру пам'ять і чудову музику. Залишив після себе талановитих дітей: Кирила — обдарованого диригента й Іванну — вдумливого молодого музикознавця. Тому його згадуватимуть довго і з теплотою. А от хто згадає заздрісників?..



© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.