"Говорить і показує Україна". 2001. 18 жовт.

Раїса Вахрамєєва

Роздуми після фестивалю

Десять днів вирувало в Києві велике музичне свято — XII Міжнародний музичний фестиваль "Київ Музик Фест’2001".У ньому брали участь кращі симфонічні, камерні колективи, молоді талановиті музиканти і видатні маестро. Всі концерти були безкоштовні, отож найкращі зали столиці переповнювали молодь, діти і люди старшого покоління.

У 34-х концертах "Київ Музик Фесту" виконано 100 творів українських авторів і 80 — закордонних композиторів. З них близько 40 прем'єр! Відбулися органний концерт, виступ Оркестру народних інструментів Національної радіокомпанії України, джазовий вечір. Приємно, що рамки київського "Музик Фесту" розширюються. У Чернігові відбувся мистецький вернісаж за участю митців Києва і Чернігова, присвячений Міжнародному дню музики.

Але здивувала позиція Національної телекомпанії України. "Київ Музик Фест" пройшов повз її увагу. Втім, це не дивно, адже у НТКУ вже давно немає навіть музичної редакції. Всі передачі знімаються на комерційній основі (хто більше заплатить?). Ось чому навіть такі мистецькі програми з крихітними музичними вкрапленнями, як "Основа" Христини Стебельської, зникли, а "Сlassіc-прем'єр" з Тетяною Міленіною вже третій місяць показує повтори.

На відміну від НТКУ, Національна радіокомпанія України, яка теж переживає економічну скруту, змогла об'єднати високопрофесійних музикознавців — Оксану Прилипко, Альбіну Бутук, Аллу Вишневу та інших, які завжди — в центрі всіх музичних подій, знайомлять з ними слухачів, друкують анонси на сторінках ГіПУ, розширюючи коло шанувальників справжнього музичного мистецтва і плекаючи духовність. Сподіваємося, що і НТКУ повернеться обличчям до Музики, адже це — мова, яку розуміє весь світ!© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.