“Театрально-концертний Київ”. 1995. №8

Галина Степанченко.

Знов у Києві “Музик Фест”

Уже вшосте проводиться у Києві міжнародний музичний фестиваль “Київ Музик Фест”. Розпочавшись 30 вересня, він триватиме по 7 жовтня і, як щороку, принесе радість творчих відкриттів, знайомство з видатними митцями з різних країн світу.

Українська музика з кожним фестивалем все більше завойовує визнання митців зарубіжжя і все органічніше входить у світовий музичний контекст. Саме таку мету було поставлено ще на першому фестивалі у 1990 році, й на кожному наступному святі її втілення набуває зримих реальних рис.

Музичний директор “Київ Музик Фесту”, народний артист України Іван Карабиць розповідає про особливості цьогорічного свята:

— Дирекція фестивалю постійно дбає про хорошу якість концертних програм, запрошуючи музикантів високого класу.

У концертах візьме участь Джордж Крамб — відомий американський композитор. Його приїзд — це велика подія для фестивалю. В дні “Фесту” прозвучать камерні твори у виконанні автора й ансамблю “Київська камерата”.

Ми продовжуємо розширювати географію представництва виконавців. Цього року до нас приїжджають музиканти з Америки, Канади, Австралії, Франції, Японії, Ізраїлю та інших країн. Широко представлена і композиторською, і виконавською творчістю Україна: у “Фесті” братимуть участь митці з Одеси, Харкова, Львова, Дніпропетровська, Києва, Запоріжжя, а також Криму.

Новим є проведення в консерваторії щодня о десятій годині творчих зустрічей з гостями — це своєрідна Академія “Фесту”. Спілкуватимуться з киянами та гостями міста Менахем Цур — завідуючий кафедрою з Єрусалима, Божидар Кос — завідуючий кафедрою композиції з Сіднея, Джордж Крамб — відомий сучасний американський композитор, джазовий квартет Мішеля Порталя з Франції.

Концертів на “Фесті” буде дуже багато — можливо, в цьому дирекція ще не змогла відійти від негативного досвіду попередніх фестивалів — їх перевантаженості. Але слухачам пропонуються нині все-таки більш ретельно відібрані програми симфонічної, камерної, хорової й джазової музики.

Всі концерти відбуватимуться у Великому і Малому залах консерваторії, “Українському домі”, Будинку вчених.

Як завжди, в рамках “Фесту” проходить конкурс композиторів, фундаторами якого є панство Коць — Мар’ян та Іванна. Цього року це буде конкурс композиторів-жінок. Виконуватимуться твори десяти учасниць. На жаль, він не вийшов міжнародним, але інтерес до конкурсу великий.

У традиціях “Фесту” — акумулювати в собі всі здобутки сучасної української музичної культури. Так, широкий розголос завдяки своєму високому рівню здобув Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця. В рамках “Фесту” відбудеться концерт його лауреатів та дипломантів. До концертних програм також ввійшли твори, які звучали на фестивалях “Прем’єри сезону”, “Форум музики молодих”.

В афішах свята можна бачити імена Є.Станковича, В.Сильвестрова, М.Скорика, Л.Дичко, Ю.Мейтуса, О.Білаша, О.Костіна, О.Канерштейна та інших українських композиторів, твори яких демонструють велике жанрове розмаїття.

Серед шановних гостей “Фесту”: композитор, диригент, піаніст Вірко Балей (США), диригент Едвін Лондон (США), співачка Ендріа Аксельрод (США), керівник джазового квартету Мішель Порталь (Франція), кларнетист Філіп Кюпер (Франція), диригент Сакае Сакакібара (Японія).

На фестивалі відбудеться багато цікавих камерних концертів. “Київська камерата” готує п’ять програм з творів української та зарубіжної музики. Швейцарський диригент Павло Длябога виступить з оркестром “АRCHI”, а Мирослав Скорик — зі Львівським камерним оркестром.

Хочу відзначити організаторів “Фесту” і тих, хто сприяв тому, щоб свято відбулося. Це Міністерство культури та Спілка композиторів України, Центрмузінформ, “Американський дім” та Французький культурний центр.

Ми запрошуємо слухачів на концерти “Фесту”.“© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.