"Хрещатик". 2003. 30 верес. №143(2350)

Наталя Зінченко

Миколі Колессі невдовзі сто літ

Його Першою симфонією відкрився чотирнадцятий “Київ Музик Фест”

Цей твір, написаний ще у 1948 (році, виконав оркестр Національної філармонії України під орудою Миколи Дядюри. Щоправда, львівського композитора, якому нинішнього року виповнюється століття, на відкритті не було, але він почуває себе добре, готується до ювілею й переказує зібранню свої вітання. Надіслали поздоровлення з традиційним святом музики Президент України Леонід Кучма, міністр культури і мистецтв Юрій Богуцький.

На жаль, друге відділення концерту стало сумним. Не дожив до презентації "Плачу і молитви", приуроченого до сімдесятиріччя загиблих у роки Голодомору в Україні, композитор Валентин Бібік. Отож "Плач" звучав і по ньому. А на спомин про видатного композитора й засновника “Музик Фесту” Івана Карабиця оркестр виконав його Другу симфонію. Для диригування нею спеціально з Парижа прибув син небіжчика Кирило Карабиць, котрий нині працює в філармонійному оркестрі радіо Франції.

Подією в мистецькому житті Києва фестиваль став давно. На його відкритті побувало багато представників дипломатичного корпусу й сила-силенна журналістів, не кажучи про фахівців. Адже всіх цікавило, що нового підготували за рік музиканти.

— Самих тільки прем'єр близько шістдесяти, — каже художній керівник заходу, композитор Мирослав Скорик. — “Фесті” беруть участь понад вісімдесят композиторів. Найпотужніше представництво киян — сорок чотири. Стилістична спрямованість творів, що прозвучать на мистецькому святі, різноманітна. Це класична, авангардна, сучасна академічна музика.

Голова Національної спілки композиторів Михайло Степаненко підкреслив, що “Фест” — чи не єдина можливість молодим заявити про себе всьому світові. А там цінують професіоналів, і саме завдяки їм пізнають Україну.



© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.