“Вечірній Київ”. 2001. 6 лист.

Ольга Сущенко

Прем`єра Баха в Києві

У знаменитому зібранні, що дотепер бездоганно зберігається в Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва (ЦДАМЛМ), понад 5 тисяч справ рукописних і друкованих клавірів, 500 з яких належать Баху та членам його родини. Решта — австрійська, чеська, італійська, французька музика. В колекції виявлено багато творів і нашого видатного співвітчизника Максима Березовського.

Аби музика, схована в нотних знаках, зазвучала у концертних залах, дирекція авторитетного фестивалю класичної музики "Київ Музик Фест", ЦДАМЛМ, Центр музичної інформації Національної спілки композиторів підписали угоду про співпрацю.

І ось результат не забарився — позавчора в Національній філармонії прозвучала концертна програма "Шедеври з колекції ЦДАМЛМ" у виконанні видатних музичних колективів Австрії: камерного оркестру "Віденська академія" — художній керівник Мартін Хаселбек і Віденського камерного хору — художній керівник Йоганнес Принц. Диригенти — киянин Кирило Карабиць і австрієць Мартін Хаселбек.

Вперше виконувалися в Україні Концерт для скрипки та струнних ре мінор Й.Г.Грауна, гімн "Хваліте Господа" для хору, солістів та оркестру К.Ф.Е.Баха.

А сьогодні концерт після прем'єри в Києві прозвучить у Відні.© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.