"Демократична Україна". 2001. 30 лист. №115

Раїса Вахрамєєва

Звучать шедеври

У Колонному залі імені Миколи Лисенка у Національній філармонії України XIІ Міжнародний музичний фестиваль ("Київ Музик Фест’2001") презентував шедеври з колекції Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України (ЦДАМЛМУ). Цікава історія колекції, яка носить назву "бахівська". Під час Другої світової війни солдати Радянської армії врятували цю колекцію, привезли з Німеччини і здали в бібліотеку консерваторії. Колекція нараховує понад п'ять тисяч рукописних і друкованих нот, 500 з яких належить Й.С.Баху та його родині. Крім того — твори українських, чеських та багатьох інших композиторів. Колекція була реставрована, систематизована і зберігається у чудовому стані. Але музика живе тільки коли звучить. Тому, щоб колекція зазвучала, дирекція фестивалю "Київ Музик Фест" підписала угоду про співробітництво з ЦДАМЛМУ. Була створена виставка за матеріалами "бахівської" колекції і відбувся концерт, на якому квартет імені Миколи Лисенка та дует Олег Кудряшов (флейта) — Світлана Шабалтіна (клавесин) вперше виконали твори з цієї колекції.

Черговий спільний проект — листопадовий концерт. Програму з творів Дмитра Бортнянського, Максима Березовського, Йогана Готліба Грауна та Карла Філіпа Емануеля Баха презентували видатні колективи з Австрії: Віденський камерний хор і камерний оркестр "Віденська академія". Диригенти — молодий і талановитий музикант Кирило Карабиць та знаний маестро Мартін Хаселбек. Віденський камерний хор був створений у 1947 році, та у його репертуарі — твори від ренесансу до сучасних. Йому аплодували в багатьох країнах світу, нагороджували на самих престижних конкурсах і фестивалях, для нього пишуть твори видатні композитори, з ними виступали відомі диригенти та оркестри.

Мартін Хаселбек відомоий як диригент, органіст, композитор.

У концерті "Шедеври з колекції ЦДАМЛМУ" з української сторони брав участь молодий талановитий диригент Кирило Карабиць. Він — вихованець Національної музичної академії України імені Петра Чайковського, видатних музикантів Романа Кофмана та Левка Венедиктова. Музичну освіту продовжує у Віденській академії, Штуттгартській академії Баха в Німеччині. Диригентську кар`єру Кирило розпочав у 19 років. Зараз він — продюсер і гостьовий диригент Міжнародного фестивалю "Київ Музик Фест". Багато та успішно гастролює.

Концерт вразив киян високим професіоналізмом і майстерністю австрійських колективів. Вони дали змогу доторкнутися до світлого радісного мистецтва бароко. Цьому сприяли і унікальні старовинні діатонічні музичні інструменти, і особлива манера виконання хору та солістів. Окрема вдячність — організаторам цієї мистецької події і тим, хто надав підтримку цьому проекту.

Хочу відзначити, що вхід на цей концерт, як і на всі концерти "Київ Музик Фесту’2001", був вільний.



© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.