“Говорить і показує Україна”. 1997. 18 верес.
(друкується з незначними редакційними скороченнями)
Альбіна Бутук.
“КИЇВ МУЗИК ФЕСТ’97”
Це вже восьмий міжнародний музичний фестиваль, який цього року розпочинається 27 вересня і триватиме до 4 жовтня.Колонний зал Національної філармонії, Будинок вчених Академії наук, “Український дім”, Будинок вчителя, Велика концертна студія Національної радіомовної компанії України, Київський центр мистецтв “Славутич” та Великий зал Національної музичної академії України відкриють гостинно двері для шанувальників музичного мистецтва, представленого у дивовижному розмаїтті й багатстві жанрів. На вас чекають програми симфонічної, вокально-симфонічної, камерної і хорової музики, два джазові концерти, виступ гітаристів...
Виконавський контингент — теж численний і різноманітний: симфонічні оркестри Національної філармонії й Українського радіо під керуванням В.Сіренка (Київ), В.Блінова (Дніпропетровськ) та Я.Повольного (Польща); Державний ансамбль солістів “Київська камерата” — диригенти К.Карабиць, В.Матюхін (Київ) та П.Полівник (США); камерний оркестр “Київські солісти” — художній керівник Б.Которович, “АRCHІ” — І.Андрієвський. Можливий приїзд камерного оркестру з Донецька “Лік домер” під керуванням В.Івка. Оркестрову палітру доповнюють Естрадно-симфонічний оркестр під орудою В.Здоренка та Оркестр народних інструментів (художній керівник С.Литвиненко). Хор Українського радіо, “Класик-хор” та камерний хор “Софія Київська” представляють свій жанр у духовному, академічному, фольклорному і сучасно-експериментальному спрямуванні.
До речі, про традиції й експеримент. Ці два напрямки сусідять буквально у кожному концерті, де рясніє іменами композиторів-класиків і сучасних авторів — українських, американських, польських, литовських, австрійських, французьких. “Музик Фест” по-справжньому міжнародний фестиваль як за програмами, так і за складом виконавців. У рамках фестивалю відбудеться концерт лауреатів та дипломантів Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті В.Горовиця. Серед них Юджі Кітано (Японія) та Лон Ін (Китай). Окрему концертну програму підготував для “Київ Музик Фесту” і французький Квартет Ізаї.
Що ж до новинок — кілька слів про деякі: “Історія солдата” І.Стравинського планується у сценічному показі; вперше в Україні звучатимуть композиції американського композитора Дж.Хоффмана “Chiasso” та “Летаргія” українця С.Луньова для симфонічного оркестру; “Ще!..” С.Зажитька для баритона та батога; симфонія-балет В. Губаренка “Liebestoo”; “Випадки” — 7 п’єс для фортепіано за Д.Хармсом Л.Самодаєвої, “Морські флейти” — композиція М.Денисенко для ансамблю флейт, “Шлях і кроки” Є.Станковича для скрипки і камерного оркестру*, Концерт-триптих для струнних І.Карабиця, “Зникаючі образи” — концертино для фортепіано з оркестром Ж.Колодуб тощо.
Отож, слухачі мають змогу по два-три рази на день відвідувати концерти фестивалю, спілкуватися з живою музикою і набиратися вражень. Адже саме про це, насамперед, піклувались його організатори — Міністерство культури і мистецтв, Спілка композиторів та Центр музичної інформації Спілки композиторів України — його директорові В.Симоненку ми й завдячуємо можливістю висвітлити зміст “Київ Музик Фесту’97” у вечірній студії “Ліра”.