“Вечірній Київ”. 1998. 23 верес.

Галина Степанченко.

Мирослав Скорик готується джазувати

З 27 вересня по 3 жовтня у найкращих залах Києва — Національній опері, Національній філармонії, “Українському домі”, Національній музичній академії та ін. — проходитиме ІХ Міжнародний фестиваль “Київ Музик Фест”. У його 23-х концертах звучатиме симфонічна, хорова, камерна та джазова музика.

За день до відкриття музичного форуму, 26 вересня, відбудуться ще два концерти. У Великому залі Національної музичної академії (о 15.00) музиканти вшанують пам’ять Володимира Симоненка, керівника Центру музичної інформації Спілки композиторів України, який чимало зробив для організації “Фесту’98”, але передчасно пішов з життя влітку цього року — він помер за робочим столом.

Інший концерт, присвячений 100-річному ювілею Джорджа Гершвіна, відбудеться того ж дня о 19.00 в “Українському домі”.

Панорама “Фесту” охоплює музику різних регіонів України, а також твори світової класичної та сучасної музики. Щодо українських митців, то виконуватимуться твори Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Лесі Дичко, Левка Колодуба, Володимира Губи, Ганни Гаврилець, Сергія Зажитька, Валентина Сильвестрова та ін. Один з метрів української композиції — Мирослав Скорик — у рамках “Фесту” відзначить своє 60-річчя. Ювілейний концерт пройде 3 жовтня в Національній опері, а от на концерті 2 жовтня в “Українському домі” маестро збирається сісти за рояль і пограти джаз.

Гостями “Фесту” будуть відомі виконавці: М.Чайковська (Росія), Х.-Й.Фінк (Швейцарія), Ю.Харенко та В.Балей (США), А.Марджанян (Вірменія), У.Шнебергер (Німеччина), І.Мірзоєв (Туреччина). Щодо України, то географія учасників включатиме Київ, Івано-Франківськ, Луганськ, Миколаїв.

Мінкульт, Спілка композиторів та Центр музичної інформації СК України, які виступили організаторами фестивалю, отримали допомогу від Фонду сприяння розвитку мистецтв України, фонду “Рrо Неlvеtіа” (Швейцарія), Луганської облдержадміністрації, Національної музичної академії, “Українського дому”, Київської дитячої академії мистецтв та Всеукраїнської музичної спілки.Щ'>
© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.