“Урядовий кур’єр”. 1998. 10 жовт. №195–196

Ніна Шурова.

“Київ Музик Фест”

Удев’яте прийшов на концертні сцени столиці “Київ Музик Фест”. Коли у 1990 році український композитор Іван Карабиць і американський диригент та композитор українського походження Вірко Балей започатковували фестиваль, було багато надій, але багато й сумнівів. Чи зможе українська музика гідно показати себе на рівні досягнень інших країн? Чи стане фестиваль, як мріялося, справді міжнародним? А чи виживе він взагалі?

Нині можемо впевнено твердити, що надії виправдались. Так, “Київ Музик Фест” вижив, вистояв, хоча цього року панорама фестивалю трохи скромніша — дається взнаки економічна криза.

На цілий тиждень слухач мав змогу зануритись у море сучасної музики та академічного виконавства. Як завжди, — жорсткий графік: по три концерти на день, тільки встигай. Більшість концертів проходило в Малому залі Національної музичної академії, що майже завжди був переповнений.

Помітна прикмета цього фестивалю — переважання української музики. І який спектр стилів та постатей вітчизняного мистецтва! Від поміркованого академізму до вкрай експериментальних опусів, від патріарха української музики Якова Цегляра, котрий, як завжди, порадував оптимістичними вокальними мініатюрами (хори на слова Л.Забашти та К.Дрока) до юної Нінель Самохвалової (Поема для органа).

У центрі фестивальних програм заслужено опинилися твори наших провідних митців Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Віталія Губаренка, Валентина Сильвестрова. Велике враження на слухачів справила прем’єра Восьмої камерної симфонії Станковича, а музикою Скорика завершився фестиваль — останній концерт було присвячено 60-річному ювілеєві майстра.

Як на мене, то своєрідною домінантою всієї прослуханої музики стали камерні твори В.Рунчака та І.Щербакова, які справили враження інтелектуальністю і тонким колоритом.

Не можна не сказати теплих слів про виконавців — як давніх знайомих, таких, як Державний ансамбль “Київська камерата” чи жіночий хор Київського музичного училища, так і нових, що тільки-но починають з’являтися на обрії фестивалю.

У програмах фестивалю було багато камерної музики, активно виступали київські оркестри, зокрема два першокласних колективи — Київський камерний оркестр Національної філармонії під орудою Р.Кофмана та ансамбль “Київські солісти”, яким керує Б.Которович.

“Київ Музик Фест” став першим гучним акордом нового музичного сезону. Сподіваємось, що сам сезон буде теж цікавим і багатим на відкриття.



© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.