
Мирослав Скорик. Музичний директор фестивалю з 2002 року
Композиції М.Скорика виконуються в США, Канаді, Австралії, Франції, Німеччині, Австрії, Польщі, Чехії, Словаччині, Росії, Грузії, Вірменії, країнах Балтії та інших куточках світу. Він часто є виконавцем власних творів як диригент і пініст.
М.Скорик-педагог виховав цілу плеяду композиторів, серед яких відомі українські митці Є.Станкович, І.Карабиць, О.Кива, В.Зубицький, В.Шумейко, Г.Гаврилець.
М.Скорик автор багатьох музикознавчих праць, які присвячені проблемам гармонії композиторів ХХ століття.
Композитор є ініціатором і співзасновником багатьох міжнародних музичних фестивалів. Серед них “Музика українського зарубіжжя”, Дні американської та української музики у Львові, “Памяті жертв голодомору - композитори України”, міжнародний фестиваль сучасної музики “Контрасти” (голова мистецької ради фестивалю). Він голова жюрі міжнародних виконавських конкурсів. З 2002 року очолює найпрестижніший український міжнародний фестиваль “Київ Музик Фест”.
М.Скорик народився 13 липня 1938 р. у Львові. У 1947 р. композитора разом з родиною було репресовано до Анжеро-Судженська Кемеровської області. У 1955 р. М.Скорик повертається в рідне місто і вступає до Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенка в клас Станіслава Людкевича. Пізніше вчиться у Романа Сімовича, а згодом у Адама Солтиса. У 1960 р. закінчує навчання у консерваторії. Дипломною роботою молодого композитора стала контата “Весна” на слова І.Франка. Паралельно з композиторським, М.Скорик закінчує теоретичний факультет де захищає дипломну роботу на тему “Ладова система Сергія Прокоф'єва”, а пізніше у 1967 р. кандидатську дисертацію на ту ж саму тему. Після закінчення Львівської консерваторії вступає до аспірантури Московської державної консерваторії ім. П. Чайковськьго в клас Д.Кабалевського. У 1964 році завершує навчання у Московській консерваторії, на випускному іспиті були представлені дві роботи композитора симфонічна поема “Сильніше смерті” та кантата “Людина” на вірші литовського поета Едуарда Межелайтиса.
З 1963 року працює у Львівській, а з 1966 у Київській державній консерваторії ім. П.І.Чайковського, викладає теорію музики і композицію. З 1984 стає професором Київської консерваторії, а токож професором та завідувачем кафедри композиції Львівської консерваторії ( з 1989 р. Львівського вищого державного музичного інституту ім. М. В.Лисенка, нині Львівської державної музичної академії ім. М. В.Лисенка). З 1968 р. М.Скорик займає посаду голови Львівської організації Спілки композиторів України. З 1999 р. Очолює кафедру історії української музики Національної Музичної Академії України ім. П. І. Чайковського.
Творча, наукова, виконавська і громадська праця М.Скорика неодноразово була відзначена почесними званнями, державними преміями і нагородами. Сьогодні М.Скорик кандидат мистецтвознавства, професор народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевчена, кавалер Почесної відзнаки Президента України Ордена “За заслуги” ІІІ ступеня, лауреат премії “Людина року”,член-кореспондент Академії мистецтв України.