ПЕРСОНАЛІЇ

МИРОСЛАВ СКОРИК




ФЕСТIВАЛI
ПУБЛIКАЦIЇ



Головна сторінка  >  Персоналії  >  Мирослав Скорик




Мирослав Скорик. Музичний директор фестивалю з 2002 року

Мирослав Скорик український композитор, педагог, громадський діяч, яскравий представник “нової фольклорної хвилі” (мистецьке покоління, яке увійшло в українську музику у 1960-ті роки). Музика М.Скорика вдало поєднує в собі національний колорит і композторську техніку ХХ століття. Його твори являють собою складову частину концертних репертуарів українських та зарубіжних виконавців та колективів. Це, зокрема “Карпатський концерт” для симфонічного оркестру та “Гуцульський триптих”, чотири фортепіанних та пять скрипкових концертів, сім партит для різних виконавських складів, дві сонати для скрипки і фортепіано, численні фортепіанні композиції, тощо. Популярність і кількість виконань окремих творів, таких як “Мелодія”, наближуються до рекордних показників поп-музики, і не випадково його пісні-шлягери 1960-х років значно вплинули на становлення сучасної української естради. М.Скорик є автором до фільму С.Параджанова “Тіні забутих предків”, визнаного одним з двадцяти найкращих фільмів усіх часів і народів. На замовлення Іоана Павла ІІ, М. Скорик пише оперу “Мойсей” за біблейським сюжетом.

Композиції М.Скорика виконуються в США, Канаді, Австралії, Франції, Німеччині, Австрії, Польщі, Чехії, Словаччині, Росії, Грузії, Вірменії, країнах Балтії та інших куточках світу. Він часто є виконавцем власних творів як диригент і пініст.

М.Скорик-педагог виховав цілу плеяду композиторів, серед яких відомі українські митці Є.Станкович, І.Карабиць, О.Кива, В.Зубицький, В.Шумейко, Г.Гаврилець.

М.Скорик автор багатьох музикознавчих праць, які присвячені проблемам гармонії композиторів ХХ століття.

Композитор є ініціатором і співзасновником багатьох міжнародних музичних фестивалів. Серед них “Музика українського зарубіжжя”, Дні американської та української музики у Львові, “Памяті жертв голодомору - композитори України”, міжнародний фестиваль сучасної музики “Контрасти” (голова мистецької ради фестивалю). Він голова жюрі міжнародних виконавських конкурсів. З 2002 року очолює найпрестижніший український міжнародний фестиваль “Київ Музик Фест”.

М.Скорик народився 13 липня 1938 р. у Львові. У 1947 р. композитора разом з родиною було репресовано до Анжеро-Судженська Кемеровської області. У 1955 р. М.Скорик повертається в рідне місто і вступає до Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенка в клас Станіслава Людкевича. Пізніше вчиться у Романа Сімовича, а згодом у Адама Солтиса. У 1960 р. закінчує навчання у консерваторії. Дипломною роботою молодого композитора стала контата “Весна” на слова І.Франка. Паралельно з композиторським, М.Скорик закінчує теоретичний факультет де захищає дипломну роботу на тему “Ладова система Сергія Прокоф'єва”, а пізніше у 1967 р. кандидатську дисертацію на ту ж саму тему. Після закінчення Львівської консерваторії вступає до аспірантури Московської державної консерваторії ім. П. Чайковськьго в клас Д.Кабалевського. У 1964 році завершує навчання у Московській консерваторії, на випускному іспиті були представлені дві роботи композитора симфонічна поема “Сильніше смерті” та кантата “Людина” на вірші литовського поета Едуарда Межелайтиса.

З 1963 року працює у Львівській, а з 1966 у Київській державній консерваторії ім. П.І.Чайковського, викладає теорію музики і композицію. З 1984 стає професором Київської консерваторії, а токож професором та завідувачем кафедри композиції Львівської консерваторії ( з 1989 р. Львівського вищого державного музичного інституту ім. М. В.Лисенка, нині Львівської державної музичної академії ім. М. В.Лисенка). З 1968 р. М.Скорик займає посаду голови Львівської організації Спілки композиторів України. З 1999 р. Очолює кафедру історії української музики Національної Музичної Академії України ім. П. І. Чайковського.

Творча, наукова, виконавська і громадська праця М.Скорика неодноразово була відзначена почесними званнями, державними преміями і нагородами. Сьогодні М.Скорик кандидат мистецтвознавства, професор народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевчена, кавалер Почесної відзнаки Президента України Ордена “За заслуги” ІІІ ступеня, лауреат премії “Людина року”,член-кореспондент Академії мистецтв України.




© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.