КИЇВ МУЗИК ФЕСТ

ІДЕЯ




ФЕСТIВАЛI
ПУБЛIКАЦIЇ




Марина Копиця,
Галина Степанченко
Вересень 2004 року


Сьогодні не потрібна спеціальна презентація цього масштабного музичного зібрання, що з 1990 року представляє обличчя сучасної української музики - музики порубіжжя ХХ-ХХІ століття. Народившись в епоху особливих змін на політичній карті Європи, напередодні проголошення незалежності України, фестиваль сфокусував важливу громадську місію українського музичного мистецтва, що відкрито вийшло назустріч новим вітрам культурної еволюції людства. "Київ Музик Фест" ще раз підтвердив, що українська музика завжди визначала пульс художньої культури країни, брала участь у найпрогресивніших історико-соціальних рухах, - гуманізмом своїх ідей, різнобарвністю стилів і напрямків, широкою палітрою естетико-художніх образних перспектив.

Є у "Музик Фесту" ще одна генеральна функція, котра визначається його головною концепцією,- включення української музики в контекст світового мистецтва. Турбота про розширення обміну духовними цінностями між народами різних держав є основою для подальшого удосконалення контактів, а це значить, що музичне життя в світі стане ще багатшим, різноманітнішим.

Саме після перших міжнародних фестивалів в Україні твори національних композиторів почали більш активно включатися в палітру музичної картини світу, розмаїтішою стала географія гастрольних маршрутів виконавських колективів - академічних хорів, симфонічних оркестрів (згадаймо хоча б участь оркестру Державної телерадіомовної компанії України в фестивалях у Франції, або оркестру Національної опери у концертах "Варшавської осені"), камерних ансамблів і солістів (наприклад, подорожі "Київської Камерати" до США та Австрії) тощо.

"Київ Музик Фест" став тим живильним середовищем, у надрах якого народилися ідеї організації інших цікавих регіональних музичних зібрань - у Львові, Одесі, Києві. А такий яскравий фестиваль, як "Форум музики молодих", є прямим творчим "дітищем" "Київ Музик Фесту".

Але щоб музика яскраво і вільно "пересікала кордони", треба викликати до неї зацікавлення, увімкнувши весь спектр музично-інформаційних рекламних засобів, у тому числі й використавши могутні важелі музичної журналістики. Музично-критичні, публіцистичні праці, що з'являлися протягом усіх років існування "Фесту", є своєрідною "ниткою Аріадни", яка допомагає зорієнтуватися у колосальній за обсягом (приблизно дві тисячі музичних творів) строкатій панорамі кульмінаційних концертних тижнів фестивалю.




© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.