КОНКУРС ІМЕНІ IВАННИ ТА МАРЬЯНА КОЦЬ

ФЕСТIВАЛI
ПУБЛIКАЦIЇ
Головна сторінка  >  Конкурс імені Iванни та Марьяна Коць
Композиторський конкурс в межах "Київ Музик Фесту" вперше відбувся у 1991 році. Конкурс започатковано Іванною та Мар'яном Коць (американці українського походження, видатні меценати). Після еміграції з України в кінці 30-х років, Мар'ян та Іванна Коць не припиняли слідкувати за політичним та культурним життям країни роблячи кроки по збереженню національної мистецької спадщини в діаспорі. З настанням Незалежності в 1991 році родина Коців почала співпрацю з Україною - започаткувала друкарні у Києві, Львові та Харкові, співпрацювала з багатьма культурно-політичними осередками, фінансово допомагаючи організаціям, митцям, музеям, дитячим будинкам, бібліотекам та підтримуючи окремі проекти.

КОНКУРС 1991 року

Перший конкурс носив ретроспективний характер, до участі допускалися твори українських композиторів, написані в період з 1960 по 1991 рр. Першу премію поділили Мирослав Скорик (концерт для оркестру "Карпатський") та Левко Колодуб (симфонія № 3 "У стилі українського бароко"). Третя премія була розділена між Володимиром Зубицьким та Олексієм Скрипником, друга премія не присуджувалась.

КОНКУРС 1992 року

Другий конкурс носив міжнародний характер ("Київ Музик Фест'92", 3-10 жовтня). Фундатором конкурсу виступила Асоціація дослідників голодомору-геноциду 1932-33 рр. В Україні, що зумовило і тему конкурсу - голодомор 1932-33 рр. Координатором конкурсу було призначено американського композитора Вірко Балея. Твори анонімного першого туру оцінювалися українським журі на чолі з одеським композитором О.Красотовим. У другому турі склад журі був міжнародний: Теодор Кучар (Австралія), Вальтер Ціммерман (Німеччина), Ольгерд Писаренко (Польща), Ловелл Ліберман (США), Мирослав Скорик (Україна). З двадцяти творів до другого туру було відібрано шість, серед них: "Spectrum" (1987р.) Джона Е.Леннона (США), "Кон менто серено" (1992р.) Володимира Рунчака, "Pro memoria" Генадія Ляшенко, "Обпалена мальва" Галини Овчаренко, "Threnody" Збігнева Багінського (Польща), "Плач та молитва" (1992р.) Валентина Бібіка. Третю премію отримав Збігнев Багінський, другу Валентин Бібік, перша премія не була присуджена нікому.

Спеціальну премію журі у другій категорії (композитори до 30 років) отримали Валентина Отрошенко та Галина Овчаренко. Твори звучали у виконанні Дніпропетровського симфонічного оркестру під орудою В'ячеслава Блінова та симфонічного оркестру Держтелерадіомовної компанії України, диригент Володимир Сіренко.

КОНКУРС 1993

Третій конкурс був присвячений Чорнобильській нуклеарній катастрофі 1986 року. Було встановлено регламент тривалості конкурсних творів (20-45 хв.). Перша премія становила 5000$, друга 3000$, третя 2000$, спеціальна премія в другій категорії - 1000$. Журі очолив Бернард Рендс. Винагороди виборювали шість композиторів: Ярослав Волинський з кантатою "Нам ще жити", Борис Синчалов з вокально-симфонічним триптихом "Зоря", Віктор Мужчиль "Голос волаючого в пустелі" та Веніамін Юсупов (Ізраїль) з поемою для оркестрy "Пам'яті жертв Чорнобиля", Йонг Янг "Аетернітас" (Китай), Кевін Малоун (США) "Метрополіс". З трьох премій була присуджена лише третя, її отримав Йонг Янг.

КОНКУРС 1994

Четветрий конкурс в рамках "Київ Музик Фесту'94" присвячувався Україні. Змагалися Т.Ященко (Симфонієтта № 2 "Буковинська"), Юрій Іщенко (Симфонічна поема "Дар Веделю"), Андрій Бондаренко ("Смуток над Дніпром") та В.Моник (Симфонія №3), що і одержав заохочувальний приз.

КОНКУРС 1995

П'ятий та останній конкурс композиторів імені Іванни та Мар'яна Коць відбувся у 1995 році. Вперше у своїй практиці конкурс був присвячений творчості композиторів-жінок. За умовами , тривалість твору не повинна була перевищувати 20 хвилин, допускалися виключно камерні жанри. Журі очолив Іван Карабиць. Змагалися 10 творів: Тамара Малюкова (Диптих для арфи), Тетяна Євона (Концерт для камерного ансамблю "Прошеніє даров духовних"), Олена Чернова (Вокаліз для сопраніста та органу), Вікторія Польова ("Світе тихий"), Ольга Криволап ("Симфонія мрій"), Олена Леонова (Сюїта для сопрано, дитячого хору та камерного оркестру "Веснування") - спеціальний приз. Жанна Колодуб (Концерт для альта та камерного оркестру) - заохочувальна премія. Галина Овчаренко ("Предвічне") - заохочувальна премія. Юлія Гомельська ("Флориди") - заохочувальна премія. Третю премію отримала Ганна Гаврилець ("In memoriam"), дві перші премії не були присуджені нікому.
© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.