ВРЯТОВАНІ ШЕДЕВРИ





ФЕСТIВАЛI
ПУБЛIКАЦIЇ







XII міжнародний музичний фестиваль "Київ Музик Фест'2001" ПРЕЗЕНТУЄ Камерний оркестр "Віденська академія" Віденський камерний хор ШЕДЕВРИ З КОЛЕКЦІЇ ЦЕНТРАЛЬНОГО ДЕРЖАВНОГО АРХІВУ-МУЗЕЮ ЛІТЕРАТУРИ І МИСТЕЦТВА УКРАЇНИ


ПРОГРАМА

I

Дмитро Бортнянський (1751-1825) Увертюра до опери "Свято сеньйора"

Максим Березовський (1745-1777) "Отче наш" Для хору a cappella Йоганн Готліб Граун (1702 або 1703-1771) Концерт для скрипки та струнних ре мінор (В Україні виконується вперше) "Sinfonia grosso" І частина Allegro maestoso (В Україні виконується вперше)

II

Карл Філіпп Емануель Бах (1714-1788) "Святкова музика": "Відкрийся та засвіти" (В Україні виконується вперше) Гімн "Хваліте Господа" для хору, солістів та оркестру (В Україні виконується вперше)

Організатори та учасники концерту висловлюють ширу подяку за підтримку і участь у проекті: Управлінню з питань мистецтва при Відомстві Федерального канцлера Австрії Федеральному міністерству закордонних справ Австрії Державній телерадіокомпанії "ORF" (Австрія) Посольству Австрії в Україні Посольству України в Австрії The organizers and performers of the concert express sincere gratitude for the assistance and support of the project to: Austrian Federal Chancellor State Secretary of Culture Austrian Federal Ministry of Foreign Affairs "ORF" Austrian Broadcasting Corporation / Radio and Television, Vienna Embassy of Austria in Ukraine Embassy of Ukraine in Austria Міністерство культури і мистеитв України Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України

Центр музичної інформації Національної спілки композиторів України Дванадцятий міжнародний музичний фестиваль "Київ Музик Фест'2001" ПРЕЗЕНТУЄ

ШЕДЕВРИ З КОЛЕКЦІЇ ЦЕНТРАЛЬНОГО ДЕРЖАВНОГО АРХІВУ-МУЗЕЮ ЛІТЕРАТУРИ І МИСТЕЦТВА УКРАЇНИ

4 листопада неділя 16.00 Національна філармонія України Колонний зал ім.М.В.Лисенка (Вололимирський узвіз, 2)

Київ 2001 Виконавці:

Камерний оркестр "Віденська академія" (на оригінальних інструментах)
Художній керівник - Мартін Хаселбек (Австрія)
Віденський камерний хор
Художній керівник - Йоганнес Прини (Австрія)

СОЛІСТИ:

Ілля Король (Україна-Австрія) - барокова скрипка Сімоне Кермес (Австрія) - сопрано Лідія Фірлінгер (Австрія) - контральто Маркус Шеффер (Австрія) - тенор

Диригенти: Кирило Карабиць (Україна) Мартін Хаселбек (Австрія) Мартін Хаселбек

Як диригент, органіст і композитор Мартін Хаселбек - надзвичайно різностороння постать сучасного європейського музичного життя.

Музикант навчався грі на клавесині, органі, композиції та диригентству у Відні та Парижі. Ставши вже добре відомим як переможець численних конкурсів органної музики, він розпочав сольну кар'єру. Репертуар Хаселбека має широкий стильовий спектр від Баха до Ліста й сучасної музики. Його концертний графік насичений подорожами до найбільших музичних фестивалів і симфонічних оркестрів, з якими він виступає як соліст. Багато видатних майстрів нашого часу писали твори для цього музиканта-композитора. Так, наприклад, Ернст Кренкель присвятив йому свої обидва органні концерти.

З 1985 року Мартін Хаселбек - музичний керівник оркестру "Віденська академія". З того часу оркестр регулярно виступає з циклами концертів у Віденському музичному товаристві та часто гастролює за кордоном. Японія, Париж, Мадрид, Кьольн, Мілан, Москва та Сполучені Штати Америки - ось тільки деякі місця зупинок "Віденської академії".

Як диригент "Віденської академії" пан Хаселбек записав близько 40 компакт-дисків з творами Баха ("Бранденбурзькі концерти", Чотири оркестрові сюїти), Моцарта ("Дон Жуан", меси, симфонії), Гайдна (ораторія "Створення світу", симфонії) та Шуберта (меси, симфонії). Його останні записи включають серію з 10-ти дисків "Musica Imperialis" з творами австрійських придворних композиторів. Серед них - перші виконання ораторій Н.Порпора ("II Cedeone"), Й.Фукса ("II fonte delta salute") і Шмельиера. Музика двадцятого сторіччя представлена творами Хіндеміта, Кренека та Аістлера. Записи Хаселбека отримали почесні відзнаки - "Liszt Award" у 1986, "Diapason d'Or" та "Deutscher Schallplattenpreis". V 1997 він був удостоєний найвишої нагороди Президента Австрії за досягнення у галузі культури.

Хаселбек однаково добре знає як класичний, так і сучасний музичний інструментарій, і його часто запрошують як диригента до оркестрів Берліна, Гамбурга, Цюріха, Будапешта, Праги, Брюсселя, Ньюкасла, Йоганнесбурга та багатьох інших. Результатом довголітньої співпраиі Хаселбека з Віденським симфонічним оркестром має бути серія постановок ораторій, шо включає всі великі твори Баха для хору з оркестром. Хаселбек не збирається залишати й сольну кар'єру, нешо-давно здійснивши ряд успішних концертних виступів в органних залах у Нагої, Хайдельберзі, Афіннах, Любеку та Тревізо. Як один із найвідоміших віденських органістів і професор органної музики в університеті Любека він також очолює кілька музичних фестивалів: "Attersee Barock Akademie" та віденський фестиваль "Органне мистецтво".

Віденський камерний хор

Біографії більшості хорів зазвичай починаються так: "Ансамбль співає твори від Ренесансу до сучасних...". Але біографія Віденського камерного хору - зовсім інша справа.

"Віденський камерний хор" - значить мати солідне підфунтя: від самого дня свого заснування у 1947 poui він будував міині музичні традиції.

"Віденський камерний хор" - значить не шукати легкого шляху, беручися за виконання творів, які інші просто відкинули б, лише почувши назви (наприклад, "muoodeyiyouosum" Андерса Хільборга,- написати таке навіть для комп'ютера - нелегке завдання).

"Віденський камерний хор" - значить бути готовим до ризику: він принесе в жертву все заради досягнення музичної довершеності та точності як на репетиціях, так і під час виступів.

"Віденський камерний хор" також значить вигравати: призи на престижних конкурсах, таких як фінал змагань Європейського об'єднання радіомовлення ("EBU") у 1999.

"Віденський камерний хор" - значить міино тримати місие на австрійській культурній сцені: не має значення, чи ие "Wien Modern", "Brucknerfest" у Ліниі або "Klangbogen", - ансамбль почувається як вдома на багатьох фестивалях. Але "Віденський камерний хор" також значить бути далеко від дому: подорожуючи всією земною кулею - з Японії до Греції, з Гонконгу до Іспанії...


"Віденський камерний хор" - значить бути добрими знайомими визначних артистів, таких як Пауль Хіндеміт, який одного разу з гордістю заявив: "Я написав для вас месу!". Але "Віденський камерний хор" також значить цікавитися й малими скарбами: ці вокалісти постійно відшукують такі перлини, шо здатні вразити навіть найдосвідченішого меломана.

"Віденський камерний хор" - значить бути гідним партнером великих оркестрів: "II Giardino Armonico" та Віденський симфонічний вимагають повної відданості. Але ж "Віденський камерний хор" зовсім не означає приймати все з убивчою серйозністю: речі починають рухатися, коли ці бувалі ветерани разом із молодими вояками дають волю своїй жазі до експериментування.

"Віденський камерний хор" - значить не губитись у найскладніших ситуаціях: це якість, шо цінується зірковими диригентами на зразок Томаса Хенгельброка та Жоржа Претра. "Віденський камерний хор" також означає палати внутрішнім вогнем, даючи виступи, шо розсипають іскри натхнення по всій аудиторії.


Міхаель Чіда. "Kleine Zeitung". Грай. P.S. Звичайно ж, це правда, шо Віденський камерний хор співає твори від ренесансних до сучасних, але (дивіться више) про нього можна сказати набагато більше!

Камерний оркестр "Віденська академія"

"Віденська академія" була заснована у 198S році Мартіном Хаселбеком. Оркестр дістав міжнародне визнання завдяки винятковій, справді австрійській музикальності, віртуозності та яскравій інтерпретації репертуару, стильове розмаїття якого охоплює діапазон від музики бароко до раннього романтизму.

З самого початку свого існування "Віденська академія" зосередилася на висвітленні маловідомих творів, таких як "La Deposizione dalla Сгосе" Й.Й.Фукса, "Caecilienode" Г.Ф.Ген-деля, "II Cedeone" Н.Порпора або "Freimaurermusiken" B.A.Mo-иарта, а також на презентуванні всесвітньо відомих шедеврів класики.

З 1991 року оркестр виконав вісім концертних циклів "Віденська класика" у Музичному товаристві Відня. Колектив регулярно виступає на міжнародних музичних фестивалях, таких як Франкфуртський фестиваль, "Празька весна", Шлезвіг-Гольштейн-фестиваль, Віденський фест-тиждень, Міжнародна Бах-академія у Штуттгарті, Тижні Моиарта у Зальцбурзі, Ген-дель-фестиваль, Бетховенський фестиваль у Бонні та багатьох інших. Оркестр також грав у найбільших концертних залах світу, в тому числі "Санторі Хол" у Токіо, "Іиумі Хол" в Осаці, залах Нью-Йорка, "Альте Опер" у Франкфурті, Кьольнській філармонії, "Кониертгебоу" в Амстердамі тошо.

Опера є важливою частиною творчого життя "Віденської академії". Серія постановок опер В.А.Моиарта включає "Викрадення із сераля", "Дон Жуан", "Сон Сиипіона" й "Весілля Фігаро". Серед майбутніх проектів - "Орфей та Еврідіка" К.В.Глю-ка і "Радаміст" Г.Ф.Генделя. Протягом сезону 2000/01 "Віденська академія" представить кілька барокових опер: "Аиис і Галатея" Генделя, "Пожежа" Гайдна та "La contessina" Гассмана - у віденському залі Шойшпільхаус.

На рахунку "Віденської академії" близько тридцяти записів. Нещодавні записи в рамках нової серії "Musica Imperialis" включають "Missa Corporis Christi" Й.Фукса та компакт-диск, присвячений імператору Леопольду І.

Кирило Карабиць

Кирило Карабиць народився в Києві 26 грудня 1976 року. Здобувши музичну освіту в Національній музичній академії України ім.П.І.Чайковського у професорів Романа Кофмана й Левка Венедиктова та у Віденській академії музики у професора Уроса Лайовича, Кирило Карабиць отримав додаткові знання в Штуттгартській академії Баха, навчаючись разом із Гельму-том Рілінгом та Петером Гюльке. Карабиць був запрошений як диригент-асистент на "Sewanee Music Festival" (Теннессі, США, влітку 1997), відвідував міжнародні диригентські курси на "Manuel de Falla Music Festival" у 1996 році в Гранаді (Іспанія), працював з Гаррі Крістоферсом та ансамблем "Шістнадцять".

Карабиць є продюсером і ПОСТІЙНИМ ГОСТЬОВИМ диригентом Міжнародного музичного фестивалю "Київ Музик Фест", а також Міжнародного конкурсу юних піаністів пам'яті Володимира Горовиия в Україні. Протягом 1998-2000 років Карабиць працював як дири-гент-асистент Будапештського фестивального оркестру (Угорщина), музичним директором якого є Іван Фішер, разом із всесвітньо відомими музикантами, серед яких Ієгуді Менухін, Рудольф Баршаи, Принчас Штайнберг, Хайни Холлігер та багато інших. Кирило Карабиць розпочав свою диригентську кар'єру в 19 років, дебютувавши з Національним ансамблем солістів України "Київська камерата", де він працював чотири роки. За останній час Карабиць мав концертні виступи з багатьма оркестрами Європи, такими як Будапештський фестивальний оркестр, "Junge Deutsche Philharmonie" (Німеччина), Філармонічний оркестр Тампере (Фінляндія), "Гайдн-оркестр" Больиано (Італія), Камерний оркестр "Wiener Kammermusic", Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Заслужений симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України, Національний ансамбль солістів України "Київська камерата", Симфонічний оркестр Пескара (Італія), а також "Sewanee Festival Orchestra" (США) тошо.

Відзнаки та нагороди Кирила Карабиия включають: приз Датської асоціації диригентів на Міжнародному конкурсі молодих диригентів імені Миколи Малька (травень, 1998); нагороду австрійської спілки Альберта Швейиера (Відень, жовтень, 1998); приз "Європейської фундації" під патронатом Принца Генріка Датського як молодому диригенту (Брюссель, листопад, 1998); Третя премія на Міжнародному конкурсі диригентів "Mario Cusella" в Пескарі (Італія, вересень, 1999); відзнака Почесного громадянина штату Оклахома (США, травень, 2000).




© 2004-2005. Все права защищены.
Developed by Treastal.