ЧОТИРНАДЦЯТИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ “Київ Музик Фест’2003”
27 вересня-4 жовтня 2003 року
- Національній філармонії України
- Генеральний директор - Дмитро Остапенко
- Художній керівник - Володимир Лукашев
- Директор-розпорядник - Олександр Подолян
- Директор Колонного залу ім.М.В.Лисенка - Наталія Молодик
- Національній музичній академії України ім.П.І.Чайковського
- Ректор - Олег Тимошенко
- Проректори - Людмила Цвірко,
- Анатолій Лащенко, Нестір Савчин
- Палацу мистецтв “Український дім”
- Національного комплексу “Експоцентр України”
- Генеральний директор - Валерій Пономаренко
- Заступник директора - Валентина Липнік
- Національному будинку органної та камерної музики України
- Директор - Тетяна Стахурська
- Будинку вчених Національної академії наук України
- Директор - Галина Стрижак
- Національній радіокомпанії України
- Президент - Віктор Набруско
- Його Святості, Святійшому Патріарху Київському
- і всієї Руси-України Філарету
- Блаженнійшому Володимиру
- Митрополиту Київському і всієї України,
- Предстоятелю Української Православної Церкви
- Посольству Фінляндії в Україні
- Швейцарській культурній фундації “ПРО ГЕЛЬВЕЦІЯ” (Цюрих)
- Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику
- Генеральний директор - Сергій Кролевець
- МО “Дзига” та “Львівській газеті”
- Донецькому міському голові Лук’янченку Олександру Олексійовичу
- Голові Чернігівської обласної державної адміністрації
- Мельничуку Валентину Васильовичу
- Культурно-мистецькому фонду “Київ-Класік”
- ДП “FESTO”
- ТОВ “Максіма”
- “КСК-БЛОК”
- “Hi@Fi”
- Міжнародному благодійному фонду конкурсу пам’яті Володимира Горовиця
- Готельному комплексу “Братислава”
- Генеральний директор - Христо Ролев
- Начальник служби прийому - Тетяна Салюк
журнали
- “Політика і культура”
- “Музика”
- “Українська культура”
- “Україна”
- “Київ-CULT”
- “Голос України”
- “Урядовий кур’єр”
- “День”
- “Сегодня”
- “Культура і життя”
- “Українська музична газета”
- “Україна молода”
- “Хрещатик”
- “Вечірній Київ”
- “Київ сьогодні”
Художній керівник фестивалю - Мирослав Скорик
ПРОГРАМА
Субота, 27 вересня
12.00
Будинок вчених НАН України
КАМЕРНИЙ КОНЦЕРТ
- Світлана Острова “Ой стуманились та Дніпряні води” Українська дума в обробці для баса та фортепіано (1995)
- Михайло Степаненко Вокальний цикл “Песни серебряного века”
- Олександр Костін “Музичний портрет” Фортепіанний цикл у семи частинах на тему “Sashа” (Саша) (2003) ((Прем’єра))
- Лариса Донник “Замальовки” для фортепіано Зошит №1: “Молитовне…”, “Колядування (на межі двох діб: язичницької та християнської)”, “Струмочок-лабіринт, або Рух часу”, “Завзятий козак, або Завзяття”, “Пульс часу” (друга редакція, 2001) ((Прем’єра))
- Ірина Альбова “Бурлеска” П’єса для флейти, гобоя та кларнета (2002) ((Прем’єра))
- Людмила Войнаровська (сопрано)
- Олег Сичов (бас)
- Юрій Кот, Ольга Ващук, Світлана Острова, Наталія Козіна (фортепіано)
- Анатолій Маринченко (флейта)
- Богдан Галасюк (гобой)
- Віталій Альфавицький (кларнет)
Національна філармонія України
Колонний зал ім.М.В.Лисенка
КОНЦЕРТ ВІОЛОНЧЕЛЬНОЇ МУЗИКИ
- Йоганн Себастьян Бах (1685-1750) Сюїта для віолончелі соло №2
- Кшиштоф Пендерецький (Польща) “Дивертисмент” (1997)
- Роланд Мозер (Швейцарія) “…wie ein Walzer auf Glas…” Для віолончелі соло (1986)
- Валентин Сильвестров “Елегія” для віолончелі та двох тамтамів
- Йоганн Себастьян Бах Сюїта для віолончелі соло №3
Концерт проводиться за сприяння
Культурної фундації “Pro Helvetia” (Цюрих, Швейцарія)
17.45
Національна філармонія України
Конференц-зал
Прес-конференція ПРЕЗЕНТАЦІЯ книжки спогадів і матеріалів про Івана Карабиця “Vivere memento (Пам’ятай про життя)”
19.00
Національна філармонія України
Колонний зал ім.М.В.Лисенка
ВІДКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ СИМФОНІЧНИЙ КОНЦЕРТ
І відділ
До 100-річчя від дня народження Микола Колесса Симфонія №1 (1948)
ІІ відділ
- Валентин Бібік (1940-2003) “Плач і Молитва” (пам’яті загиблих у роки Голодомору в Україні) (1993)
- Іван Карабиць (1945-2002) Симфонія №2 (1976)
Симфонічний оркестр Національної філармонії України
Художній керівник і головний диригент - Микола Дядюра
Диригенти:
- Микола Дядюра,
- Кирило Карабиць
12.00
Будинок вчених НАН України
КАМЕРНИЙ КОНЦЕРТ
І відділ
- Володимир Зубицький Квартет №2 у трьох частинах (1990)
- Вітаутас Германавічюс (Литва) “Експресія” Для струнного квартету (1996)
- Юлія Гомельська “ДіаДема” Для скрипки та віолончелі (2003) ((Прем’єра))
- Жан-Люк Дабеллі (Швейцарія) “Ecumes” Для струнного квартету (1998)
Струнний квартет “Гармонії світу” (Одеса) у складі:
- Наталія Литвинова (перша скрипка)
- Леонід Піскун (друга скрипка)
- Ія Комарова (альт)
- Сергій Шольц (віолончель)
- Віктор Клин П’єси для фортепіано: “Музична миттєвість”, “Дума”, “Чотири естампи”
- Ірина Алексійчук “Пісні старого трубадура” Вокальний цикл на вірші Й.Дуйчича для баритона у супроводі фортепіано (2003) ((Прем’єра))
- Юлія Гомельська “За тінню звуку” Для скрипки та баяна (2000)
- Людмила Самодаєва “Мій Гоголь” Для скрипки та баяна (2003) ((Прем’єра))
- Кармела Цепколенко “Дуель-дует” №5 для скрипки та баяна (1995)
- Микола Безуглов Три пісні на вірші П.Верлена для мецо-сопрано, клавесина, флейти, гобоя та віолончелі (1996)
- Маркіян Свято (баритон)
- Ірина Алексійчук, Ілля Буяльський, Андрій Васін (фортепіано)
- Олена Єргієва (скрипка)
- Іван Єргієв (баян) (Одеса)
- Віра Потоцька (мецо-сопрано)
- Ольга Дмитренко (клавесин)
- Анатолій Маринченко (флейта)
- Богдан Галасюк (гобой)
- Юлія Білоусова (віолончель)
13.00
Михайлівський Золотоверхий собор
КОНЦЕРТ ДУХОВНОЇ ХОРОВОЇ МУЗИКИ
- Кирило Стеценко (1882-1922) “Милість спокою”
- Віктор Степурко “Дякуйте Господу” Псалом 136 (Давидів) (1997)
- К.Варгін (Росія) “Благослови, душе моя, Господа”
- Віктор Калинников (1870-1927)“Тебе поем”
- Павло Чесноков (1877-1944) “Заступнице усердная”
- Дмитро Бортнянський (1751-1825) Хоровий концерт №32 (Частини І та ІІ))
- Леся Дичко “Отче наш” з Літургії “Святий Боже”
- Олександр Яковчук “Щедрівка”
Хор “Відродження”
Криворізького державного музичного училища
Художні керівники і диригенти - Людмила Красильникова, Віктор Заволгін
16.00
Національна філармонія України
Колонний зал ім.М.В.Лисенка
ХОРОВИЙ КОНЦЕРТ
І відділ
- Лариса Донник “Акафіст до ікони Пресвятої Богородиці” (Частини) На вірші С.Сапеляка (1995) ((Прем’єра))
- Микола Стецюн “Козацький плач” На вірші О.Марченка
- Ігор Гайденко Хорові наспіви на вірші Г.Сковороди:
- №2. “Ой ти, пташко” Валентина Дроб’язгіна “Є на світі доля” На вірші Т.Шевченка
- Анатолій Гайденко “В ніч перед Водохрещем” На вірші В.Женченка
- Юрій Щуровський (1927-1996) “Дівоча пісня” На вірші Т.Шевченка
- Сергій Турнєєв “Душа улыбается” На вірші Л.Лазор
- Валентина Мартинюк “Зове рідна мати” На вірші В.Крищенка
Хор “Відродження”
Криворізького державного музичного училища
Художні керівники і диригенти - Людмила Красильникова, Віктор Заволгін
ІІ відділ
- Юрій Іщенко “Вічна пам’ять” (2001)
- Євген Льонко “Херувимська” (2001) ((Прем’єра))
- Мирослав Скорик “Спаси мене, Боже” На вірші Т.Шевченка Псалом 53
- Вікторія Польова “Богородице Діво, радуйся” (2000)
- Ігор Щербаков “Богородице Діво, радуйся”
- Вельо Торміс (Естонія) “Вереск”
- Георгій Майборода (1913-1992) “Осінь” На вірші В.Сосюри
- Сергій Бедусенко Два хори для мішаного складу та інструментального ансамблю: “Елегія” (1996), “Фіолетовий блюз” (1997) ((Прем’єра))
- Михайло Шух “П’ять пасторалей” На тексти болгарських народних пісень (1980)
- Віктор Тиможинський “Купайло” Слова народні
- Богдана Фільц “На сопілку вечір грає” На вірші В.Сосюри (2001)
- Мирослав Скорик “Мелодія” Аранжування для хору М.Гобдича (2003)
Київський муніципальний камерний хор “Хрещатик”
Художній керівник і головний диригент - Лариса Бухонська
19.00
Національна філармонія України
Колонний зал ім.М.В.Лисенка
АВТОРСЬКИЙ КОНЦЕРТ МИРОСЛАВА СКОРИКА (з нагоди 65-річчя від дня народження)
І відділ
Концерт для віолончелі з оркестром (1983)
Концерт №3 для фортепіано і струнних Редакція для фортепіано та великого симфонічного оркестру (1997)
ІІ відділ
“Гамалія” Поема-кантата для мішаного хору, сопрано, тенора та симфонічного оркестру На вірші Т.Шевченка (2003) ((Прем’єра))
Виконавці:
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Художній керівник і головний диригент - Володимир Сіренко
Національна заслужена академічна капела України “Думка”
Художній керівник і головний диригент - Євген Савчук
Диригент - Володимир Сіренко
Солісти:
- Марина Чайковська (віолончель) (Росія)
- Оксана Рапіта (фортепіано)
- Юдіта Ондич (сопрано)
- Михайло Тищенко (тенор)
10.00-14.00
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського
Малий зал
НАУКОВО-ТЕОРЕТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ “Українська та світова музична культура: cучасний погляд” ПРЕЗЕНТАЦІЯ нових видань
Конференція проводиться спільно з Центром музичної україністики Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського
16.00
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського
Малий зал
КАМЕРНИЙ КОНЦЕРТ
І відділ
- Олександр Левкович (Канада) “Сумна музика” для віолончелі та оркестру (2003) ((Прем’єра))
- Святослав Крутиков “Валерію Шевчуку” Маленька камерна симфонія №1 для струнних і духових (1996) “Два слова” Маленька камерна симфонія №2 для флейти та струнних (2003)
- Левко Колодуб “Романтичне концертино” для гобоя та струнних (2003) ((Прем’єра))
- Жанна Колодуб Шість п’єс для струнних (2002)
- Володимир Загорцев Камерний концерт №8 для флейти, фортепіано та струнних (2003) ((Прем’єра))
- Сергій Зажитько “Поховальні танці” для струнних (2003) ((Прем’єра))
- Національний ансамбль солістів України “Київська камерата”
- Художній керівник і головний диригент - Валерій Матюхін
- Лоліта Хомліченко (віолончель)
- Богдана Стельмашенко (флейта)
- Богдан Галасюк (гобой)
- Віталій Альфавицький (кларнет)
- Сергій Цюпко (фагот)
- Дмитро Таванець (фортепіано)
Велика концертна студія Національної радіокомпанії України
СИМФОНІЧНИЙ КОНЦЕРТ
І відділ
- Віталій Кирейко
- Симфонія №10 (2003) ((Прем’єра))
- Анатолій Мірошник (Австралія)
- Сюїта з балету “Остання ніч поета” (частини) (2002)
- Дмитро Киценко “Симфонія чекання” (1998) (В Україні виконується вперше)
- Давор Бобіч (Хорватія) “Eshaton” Для баяна та оркестру (2002)
- Іван Тараненко Концерт для фортепіано з оркестром та ді-джей установок (2003) ((Прем’єра))
- Олександр Нежигай Симфонія №2
Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України
Художній керівник і головний диригент - В’ячеслав Блінов
Солісти:
- Єгор Фомін (баян)
- Інна Тараненко (фортепіано)
Національна філармонія України
Колонний зал ім.М.В.Лисенка
СИМФОНІЧНИЙ КОНЦЕРТ
І відділ
- Іван Карабиць (1945-2002) “Vіо-серенада” (2000)
- Ігор Стравінський (1882-1971) “Петрушка” (1911)
- Мігель дель Агіла (США) “Відьми” Для фагота і струнних (1987)
- Сергій Прокоф’єв (1891-1953) “Ала і Лоллій” Скіфська сюїта (1915)
- Національний Одеський філармонічний оркестр
- Художній керівник і головний диригент - Хобарт Ерл (США)
Вівторок, 30 вересня
10.00-14.00
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського
Аудиторія №23
НАУКОВО-ТЕОРЕТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ “Українська та світова музична культура: сучасний погляд”
Конференція проводиться спільно з Центром музичної україністики Національної музичної академії України ім.П.І.Чайковського
16.00
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського
Малий зал
КАМЕРНИЙ КОНЦЕРТ
І відділ
- Вадим Журавицький Скрипкова соната (2003) ((Прем’єра))
- Юлій Мейтус (1903-1997) Романси на вірші А.Ахматової (1990): “Сжала руки под темной вуалью…”, “Сероглазый король”, “А ты теперь тяжелый и унылый…”, “О, знала ль я…”
- Саня Дракуліч (Хорватія) Соната №2 для фортепіано (2003) ((Прем’єра))
- Святослав Луньов Шість романсів на вірші зарубіжних поетів (1996-2000) ((Прем’єра))
- Анатолій Баженов (скрипка)
- Інна Галатенко, Людмила Войнаровська (сопрано)
- Наїда Магометбекова, Роман Рєпка, Саня Дракуліч (Хорватія), Анатолій Ільїн (фортепіано)
- Арнольд Шенберг (1874-1951) “Пісні кабаре” Вокальний цикл (1901)
- Альбан Берг (1885-1935) Пісні (1905-1908): “Ніч” На вірші К.Гауптмана Російський текст С.Гінзберг, “Соловейко” На вірші Т.Шторма, “Наодинці” На вірші І.Шляфа, “Ода коханню” На вірші О.Е.Гартлебена, “Літній день” На вірші П.Гогенберга
- Антон Веберн (1883-1945) Три пісні на вірші Х.Йоне, ор.25 (1934-1935)
- Ірина Даценко (сопрано)
- Інна Ставнічук (фортепіано)
Національна філармонія України Колонний зал ім.М.В.Лисенка
КАМЕРНИЙ КОНЦЕРТ
І відділ
- Сергій Прокоф’єв (1891-1953) “Миттєвості”, ор.22 Аранжування Р.Баршая
- Юрій Ланюк “Музика з Книги Стайнених Просторів та Елегія для Птаха Сяйва” (2000) ((Прем’єра))
- Євген Станкович Симфонія №4 “Lirica” для 16-ти струнних (1977)
- Бенджамін Бріттен (1913-1976) “Проста симфонія” для струнного оркестру (1934)
Державний камерний ансамбль “Київські солісти”
Художній керівник і диригент - Богодар Которович
19.30
Національний будинок органної та камерної музики України
КОНЦЕРТ КАМЕРНОЇ, ОРГАННОЇ ТА ХОРОВОЇ МУЗИКИ
І відділ
- Євген Льонко “Хоральна симфонія” №2 для органа соло (Присвята П.Хіндеміту та Й.С.Баху) (1998)
- Михайло Шух Органна меса “Via dolorosa” (1990)
- Людмила Шукайло “Пори року” Кантата для дитячого хору (1995)
- Франсіс Пуленк (1899-1963) “Litanies a la Vierge Noire” Для дитячого хору та органа (1936)
Валерія Балаховська, Ольга Дмитренко, Валерій Михалюк (орган)
Дитячий зразковий хор “Веснівка”
Міжнародного центру культури і мистецтв
Художній керівник і диригент - Жанна Сосновська
ІІ відділ Володимир Губа Симфонія-епітафія для органа, чотирьох труб, тромбона, ударних та струнних (2003) ((Прем’єра))
Виконавці:
Національний ансамбль солістів України “Київська камерата”
Художній керівник і головний диригент - Валерій Матюхін
Солісти:
- Валерій Михалюк (орган)
- Геннадій Шепель (труба)
- Андрій Головко (тромбон)
- Дмитро Ульянов (ударні)
12.00
Будинок вчених НАН України
КАМЕРНИЙ КОНЦЕРТ
- Аліреза Машаєкі (Іран) “A La Recherche du temps Perdu” (“У пошуках втраченого часу”. Марсель Пруст) для фортепіано (ор.111)
- Андрій Бондаренко “Sinfonia-piccola” №3 для гобоя, альта і фортепіано (2003) ((Прем’єра))
- Олександр Опанасюк Диптих для фортепіано (1997)
- Нінель Самохвалова “Ave Maria” Для сопрано, флейти та фортепіано (2003) ((Прем’єра))
- Сергій Турнєєв “Чого являєшся мені” На вірші І.Франка (1992), “Вона співа” На вірші Б.Грінченка (1993)
- Валентина Мартинюк “Прощальна мелодія” для саксофона та фортепіано (2003) ((Прем’єра))
- Ірина Зябченко (сопрано)
- Анатолій Маринченко (флейта)
- Євген Опанасенко (саксофон)
- Андрій Бондаренко, Ольга Ващук, Любов Орлова, Валентина Мартинюк (фортепіано)
- Богдан Галасюк (гобой)
- Дмитро Гаврилець (альт)
- Андрій Бондаренко (фортепіано)
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського
Малий зал
КАМЕРНИЙ КОНЦЕРТ І відділ
- Вольфганг Амадей Моцарт (1756-1791) Дивертисмент
- Антоніо Вівальді (1678-1741) Концерт а-moll для двох скрипок та камерного оркестру
- Вітольд Лютославський (1913-1994) П’ять народних мелодій
- Дмитро Шостакович (1906-1975) Три фантастичних танці Прелюдія та Скерцо
- Євген Мілка Симфонія (2000)
- Валерій Івко “Basso-ostinato” (1998) Симфонія-концерт (2001)
Камерний оркестр “Лік домер” (Донецьк)
Художній керівник і диригент - Валерій Івко
Солісти:
Таміла Литвинець, Наталія Чолохова (скрипка)
Концерт проводиться за сприяння Донецького міського голови Лук’янченка Олександра Олексійовича
16.00
Будинок вчених НАН України
КАМЕРНИЙ КОНЦЕРТ
І відділ
- Людмила Шукайло “Концертіно” для кларнета і камерного оркестру (2003) (Прем’єра)
- Валентин Іванов “Романс” для струнних (1996)
- Борис Лятошинський (1895-1968) Соната для скрипки та фортепіано (1926)
- Камерний оркестр “ARCHI”
- Художній керівник і диригент - Ігор Андрієвський
- Дмитро Дрига (кларнет)
- Армен Марджанян (скрипка) (Вірменія)
- Ія Царевич (фортепіано)
- Валентин Бібік (1940-2003) “Маленький концерт для тріо”
- Леонід Башмаков (Фінляндія) Три скрипкових дуети
- Ян Сібеліус (1865-1957) Фортепіанний квартет
- Михайло Гнесін (1883-1957) Тріо Пам’яті наших загиблих дітей (1943) (В Україні виконується вперше)
- Едуард Ідельчук (Фінляндія), Софія Сульдіна (скрипка)
- Віталій Боровик, Святослав Боровик (віолончель)
- Ірина Боровик, Дмитро Таванець (фортепіано)
19.00
Палац мистецтв “Український дім”
КОНЦЕРТ ПАМ’ЯТІ ОЛЕКСАНДРА БІЛАША (1931-2003)
Виконавці:
Державний естрадно-симфонічний оркестр України Художній керівник і головний диригент - Віктор Здоренко
Національна заслужена капела бандуристів України Художній керівник і головний диригент - Микола Гвоздь
Вокальний квартет “Явір”
Ансамбль народних інструментів “Рідні наспіви”
Тріо “Либідь”
Тріо бандуристок Національної радіокомпанії України
Анатолій Паламаренко (художнє слово)
Солісти:
Лідія Кондрашевська, Раїса Кириченко, Руслана Шишкіна, Анатолій Мокренко, Фемі Мустафаєв, Олег Марцинківський, Василь Нечепа
Вечір веде Олеся Білаш
19.00
Національна філармонія України Колонний зал ім.М.В.Лисенка
КОНЦЕРТ ВОКАЛЬНО-СИМФОНІЧНОЇ МУЗИКИ
І відділ
- Михайло Швед “Pater Noster” Для хору та оркестру (2003) (Прем’єра)
- Олександр Щетинський “Латинська меса” для хору та струнних (2003) (Прем’єра)
- Богдана Фроляк “В воздухах плавають ліси…” На тексти Б.І.Антонича Для бас-кларнета, фортепіано, віолончелі, хору та камерного оркестру (2002-2003) (Прем’єра)
- Богдан Сегін “Stabat Mater” для хору та оркестру (2003) (Прем’єра)
Камерний хор “Gloria” (Львів)
Художній керівник - Володимир Сивохіп
Камерний оркестр “Leopolis” (Львів)
Художній керівник - Ярослав Мигаль
Диригент - Володимир Сивохіп
Солісти:
- Войтек Мрозек (бас-кларнет)
- Йожеф Єрмінь (фортепіано)
- Ярослав Мигаль (віолончель)
Четвер, 2 жовтня
12.00
Будинок вчених НАН України
КАМЕРНИЙ КОНЦЕРТ І відділ
- Григорій Воронов (Росія) “С пустынного берега смотрю на горы” Фантазія в манері Лі Бо для флейти, кларнета, скрипки, віолончелі та фортепіано (2001)
- Володимир Рунчак “Звуки відзвуків” Для скрипки та фортепіано (1993)
- Вікторія Польова “Пісні невинності” Для флейти, кларнета і баяна (2002) (Прем’єра)
- Віталій Пацера “Говорящие символы” Тріо для тромбона, труби та фортепіано (2002) (Прем’єра)
Алемдар Караманов Квартет №2 (1954) (Прем’єра)
Виконавці:
Ансамбль у складі:
- Анатолій Маринченко (флейта)
- Віталій Альфавицький (кларнет)
- Ніна Сиваченко (скрипка)
- Юлія Білоусова (віолончель)
- Андрій Бондаренко (фортепіано)
Тріо у складі:
- Богдана Стельмашенко (флейта)
- Сергій Гданський (кларнет)
- Роман Юсипей (баян)
Тріо у складі:
- Федір Крижанівський (тромбон)
- Микола Баланко (труба)
- Анатолій Ільїн (фортепіано)
- Ігор Андрієвський (перша скрипка)
- Ніна Сиваченко (друга скрипка)
- Олександр Павлов (альт)
- Юлія Білоусова (віолончель)
Національна філармонія України Колонний зал ім.М.В.Лисенка
КОНЦЕРТ ФОРТЕПІАННОЇ МУЗИКИ
І відділ
- Ференц Ліст (1811-1886) Фантазія та фуга на тему B-A-C-H “Bagatelle sans tonalite”, “La lugubre gondola”, “Benediction de Dieu dans la solitude”, Золтан Кодай (1882-1967), “Dances of Marosszeck”
- Дьордь Лігеті Два етюди Олів’є Мессіан (1908-1992) “Premiere communion de la vierge”
Концерт проводиться за сприяння Міжнародного благодійного фонду конкурсу пам’яті Володимира Горовиця
19.00
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського
Великий зал
КОНЦЕРТ ОРКЕСТРУ НАРОДНИХ ІНСТРУМЕНТІВ
І відділ
- Микола Лисенко (1842-1912) Увертюра до опери “Чорноморці” (1872)
- Віталій Кирейко Лірична поема для кобзи з оркестром
- Ігор Шамо (1925-1982) “Диптих”
- Валерій Кікта Два фрагменти для бандури з оркестром “Ходила я по садочку” Українська народна пісня в обробці для ансамблю зозуль
- Віктора Гуцала Станіслав Людкевич (1879-1979) “Квочка” Скерцо Обробка для ансамблю сопілкарів
- Юрій Шевченко “Веснянка”
- Ігор Поклад “Спомин”
- Мирослав Скорик “Іспанський танець”
- Михайло Колачевський (1851- між 1910 та 1912) “Українська симфонія” (Фінал) (1876)
- Яків Лапинський “В ніч на Купала” Симфонічна поема (1995)
- Анатолій Гайденко “Циганіада” Концерт-рапсодія для цимбал з оркестром
- Ігор Щербаков “І шумить, і гуде”
- Віктор Степурко “Ой не світи, місяченьку” (2003) (Прем’єра) “Дощик” (2003)
- Євген Кравченко “Вічний рух” (“Коло”)
- Євген Станкович “Ой дівчино, шумить гай”
- Михайло Чембержі “Колискова”
- Тамара Парулава-Оскоменко “Купальська сюїта” для ансамблю народних інструментів (1995)
- Юрій Алжнєв “Українські візерунки”
Національний оркестр народних інструментів України
Художній керівник і головний диригент - Віктор Гуцал
Солісти:
- Юрій Яценко (кобза)
- Петро Чухрай (бандура)
- Георгій Агратіна (свиріль, цимбали)
Колонний зал ім.М.В.Лисенка
СИМФОНІЧНИЙ КОНЦЕРТ І відділ
- Олена Томльонова “ЛИК” Для великого симфонічного оркестру (2003) (Прем’єра)
- Вадим Ракочі “Спомин-поема” пам’яті Івана Карабиця для симфонічного оркестру (2003) (Прем’єра)
- Вікторія Польова Симфонія (2003) (Прем’єра)
- Віктор Степурко Симфонічна драма №5 Пам’яті В.Шукшина (1998) (Прем’єра)
- Володимир Птушкін Концертні варіації на тему М.Глинки для фортепіано в чотири руки та симфонічного оркестру
- Наталія Боєва Концерт для скрипки з оркестром (1993)
- Левко Колодуб “Фрески стародавнього Києва” Для симфонічного оркестру (2003) (Прем’єра)
Заслужений академічний симфонічний оркестр Національної радіокомпанії України
Художній керівник і головний диригент - В’ячеслав Блінов
Солісти:
- Тетяна Дядюра, Олександр Полусмяк (фортепіано)
- Євген Гнєдиш (скрипка)
12.00
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського
Малий зал
КАМЕРНИЙ КОНЦЕРТ І відділ
- Юрій Іщенко “Ранкова музика” (1993)
- Леся Дичко Три парафрази на теми опери “Золотослов” (2003) (Прем’єра)
- Микола Ковалінас “Мудреці” Для фортепіано в шість рук (2003) (Прем’єра)
Фортепіанний дует - Ірина Алексійчук та Юрій Кот
ІІ відділ
- Іван Карабиць (1945-2002) “Диско-хоровод” для кларнета і фортепіано (2000)
- Ярослав Верещагін (1948-2000) Сонатина-колаж для кларнета і фортепіано (1995)
- Жерар Іранімюс (Франція) “Коловорот” Для саксофона та фортепіано (2003) (Прем’єра)
- В’ячеслав Казикін (Франція) “Людин вальс” Для саксофона та фортепіано (1999) (В Україні виконується вперше)
- Віталій Губаренко (1934-2000) “Легенда” Для квартету саксофонів (1999) (Прем’єра)
- Сергій Павленко (Росія) “Пастораль” для п’яти саксофонів (1987) (В Україні виконується вперше)
- В’ячеслав Казикін (Франція) “Джазофон” Для п’яти саксофонів і фортепіано (2003) (Прем’єра)
- В’ячеслав Казикін (Франція) (саксофон, кларнет)
- Людмила Казикіна (Франція) (фортепіано)
- Юрій Василевич
- Михайло Мимрик
- Ростислав Зайцев
- Сергій Гданський
Києво-Печерська Лавра Трапезна церква
КОНЦЕРТ ДУХОВНОЇ ХОРОВОЇ МУЗИКИ
- Вікторія Польова “Світлі піснеспіви” у восьми частинах Другий цикл (2000) (Прем’єра)
- Віктор Степурко “Хвала Тобі” На вірші О.Трохименка (2000)
- Володимир Стеценко Псалом 7 (Давидів) Текст канонічний (1999)
- Борислав Стронько Псалом 42 Переклад І.Огієнка (2000) (Прем’єра)
- Ганна Гаврилець “Боже, нащо Ти мене покинув” (2000)
- Академічний хор студентів кафедри хорового диригування
- Київського національного університету культури
- Художній керівник і диригент - Дмитро Радик
Будинок вчених НАН України
КОНЦЕРТ ФОРТЕПІАННОЇ МУЗИКИ “ФОРМИ В ПОВІТРІ”
І відділ
- Клод Дебюссі (1862-1918) Із зошита ескізів (1903) Три прелюдії: “...Кроки на снігу” (Перший зошит, №6, 1910), “...Брама Альгамбри” (Другий зошит, №15, 1913), “...Ундіна” (Другий зошит, №20, 1913)
- Артур Лур’є (1891-1966) Синтези (1914) “Форми в повітрі” (звукопис) Три п’єси (1915) Присвята Пабло Пікассо
- Моріс Равель (1875-1937) “Менует на ім’я “ГАЙДН” (1909) Прелюд (1913)
- Бела Барток (1881-1945) “Чотири ненії” (ор.9a, 1910), “Ескізи” (ор.9b, 1908-10), “Український танець” (1936)
- П’єр Булєз (нар.1925) “Notations I-XII” (1945)
- Леонід Грабовський (нар.1935) “Елізі на пам’ять” (1988)
- Карлгайнц Штокгаузен (нар.1928)
- Klavierstьck V (1954)
- Klavierstьck VII (1954)
- Klavierstьck VIII (1954)
16.00
Національна філармонія України Колонний зал ім.М.В.Лисенка
“МУЗИКА ДЛЯ ДУЕТУ - ОРГАН ТА ФОРТЕПІАНО” І відділ
- Антоніо Вівальді-Йоганн Себастьян Бах Концерт для органа a-moll (Концертна обробка для фортепіано та органа М.Готліба) (Прем’єра)
- Жан Гійю (Франція) “Колоквіум” №2 для фортепіано та органа (Прем’єра)
- Сезар Франк (1822-1890) Симфонічні варіації для фортепіано з оркестром (1885) (Концертна обробка для фортепіано та органа) (Прем’єра) До 40-річчя від дня смерті композитора та 75-річчя написання твору
- Франсіс Пуленк (1899-1963) Концерт для органа, камерного оркестру та литавр (1938) (Перекладення для органа та фортепіано Є.Лисициної) (Прем’єра)
- Євгенія Басалаєва (фортепіано)
- Євгенія Лисицина (орган) (Латвія)
19.00
Національна філармонія України
Колонний зал ім.М.В.Лисенка
КАМЕРНИЙ КОНЦЕРТ
І відділ
- Євген Станкович Камерна симфонія №9 “Qui pro quo” для фортепіано та струнних (2000) Камерна симфонія №6
- “Тривоги осінніх днів” Для валторни та камерного ансамблю (1993)
- Валентин Сильвестров “Гімн 2001 року”
- Іван Карабиць - Валентин Сильвестров “Елегія” для струнного оркестру (2000…2002)
- Валентин Сильвестров “Тиха музика” (2000) “Прощальна серенада” для струнного оркестру (посвята Івану Карабицю) (2003) (Прем’єра)
- “Миті Поезії та Музики” Для сопрано, фортепіано та струнного оркестру (2003) (Прем’єра)
- Національний ансамбль солістів України “Київська камерата”
- Художній керівник і головний диригент - Валерій Матюхін
- Інна Галатенко (сопрано)
- Богдана Стельмашенко (флейта)
- Віталій Альфавицький (кларнет)
- Олександр Токаренко (валторна)
- Дмитро Таванець, Роман Рєпка (фортепіано)
13.00
Києво-Печерська лавра
Трапезна церква
КОНЦЕРТ ДУХОВНОЇ ХОРОВОЇ МУЗИКИ
- Архієпископ Іонафан (Єлецьких) “Літургія Миру” (Піснеспіви Божественної Літургії Святого Іоана Златоустого) (2003) (Прем’єра)
- Муніципальний камерний хор “Київ”
- Художній керівник і диригент - Микола Гобдич
Голос за диякона - Денис Вишня (бас)
Солісти:
- Руслан Танський, Ярослава Побережна,
- Віктор Сачок, Микола Гобдич,
- Валентина Селезньова, Тетяна Гавриленко,
- Роман Пучко, Тетяна Лебединцева,
- Олександр Біда
Будинок вчених НАН України
КАМЕРНИЙ КОНЦЕРТ
- Тео Лювенді (Нідерланди) “Lerchen-trio” (Пам’яті Олів’є Мессіана) Для кларнета, віолончелі та фортепіано (1992)
- Юрій Іщенко “Різдвяна зірка” Камерна кантата на вірші Б.Пастернака, Й.Бродського, І.Буніна, В.Соловйова
- для сопрано та камерного ансамблю (2002) (Прем’єра)
- Віллем Йєтс (Нідерланди) “Chiasmos” Для скрипки, віолончелі та фортепіано (2000)
- Сергій Пілютиков “Музика для глядачів” Для камерного ансамблю та саундтреку (2002) (Прем’єра)
- Володимир Шумейко “Складаниця” Для флейти, кларнета, скрипки, віолончелі, фортепіано та ударних
- Гюс Янссен (Нідерланди) “Zoеk” Версія для флейти-піколо, кларнета, скрипки, віолончелі та фортепіано (1993-1998)
- Стівен Гербер (США) “Spirituals” Для кларнета і струнного квартету (2000)
- Дмитро Медолиз (флейта)
- Олексій Бойко (кларнет)
- Золтан Алмаші (віолончель)
- Михайло Білич, Галина Білич (скрипка)
- Олександр Павлов (альт)
- Роман Рєпка (фортепіано)
- Людмила Войнаровська (сопрано)
- Наталія Малій (арфа)
- Сергій Немерцев (труба)
- Максим Мокану (валторна)
- Олександр Кушнірчук (тромбон)
- Михайло Мимрик (саксофон)
- Данило Шуригін, Дмитро Ульянов (ударні)
Диригент - Ігор Назаренко
Концерт проводиться за сприяння Посольства Королівства Нідерланди в Україні, “Gaudeamus Foundation” (Нідерланди), “MuziekGroep” (Нідерланди)
16.00
Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського
Малий зал
ХОРОВИЙ КОНЦЕРТ
І відділ
- Володимир Стеценко “Господи, Боже мій” (Псалом Давидів 7) “Ангеле Христів”
- Микола Стецюн “Радуйся, Маріє” На слова О.Марченка
- Ніна Андрієвська “Три шляхи” На вірші Т.Шевченка
- Анатолій Золкін “Осінні думи” (З диптиха) На вірші І.Франка (1996)
- Валентина Мартинюк “Чистий кришталь” На вірші Г.Сковороди
- Олексій Скрипник “Алілуя”
- Ольга Попова “Плавай, плавай, лебедонько” Вільна обробка української народної пісні
- Олена Чиста “Вечірні тропарі”
- Микола Попов “Колядка”
- Ганна Ковальова Обробки українських народних пісень: “Ой дівчино, шумить гай”, “Та внадився журавель”
- Ганна Хазова “По риночку ходила” Обробка української народної пісні
- Людмила Шукайло “Як діждемо літа” Фольклорна імпровізація Слова народні
- Олександр Некрасов “Весілля мухи” Слова народні
Чернігівський камерний хор ім.Д.Бортнянського
Художній керівник і диригент - Любомир Боднарук
ІІ відділ
- Вероніка Тормахова Цикл експресій на вірші японських поетів (Прем’єра) “Old Men Rivers” Обробка для хору Рубена Толмачова (2002) “Полечко-поле” Українська народна пісня в обробці Володимира Міхновецького Адаптація для мішаного хору Рубена Толмачова
- Альфред Шнітке (Росія-Німеччина) Три духовних хори
Хорова капела “Дзвіночок” Київського палацу дітей та юнацтва
Художній керівник і диригент - Рубен Толмачов
Концерт проводииться за сприяння голови Чергнігівської обласної державної адміністрації Мельничука Валентина Васильовича
19.00
Національна філармонія України
Колонний зал ім.М.В.Лисенка
ЗАКРИТТЯ ФЕСТИВАЛЮ СИМФОНІЧНИЙ КОНЦЕРТ
І відділ
- Валентин Сильвестров “Мета-вальс”
- Віталій Губаренко (1934-2000) Камерна симфонія №2 для скрипки з оркестром (1979)
- Карл Орф (1895-1982) “Карміна Бурана” Сценічна кантата (1937)
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Художній керівник і головний диригент - Володимир Сіренко
Національна заслужена академічна капела України “Думка”
Художній керівник і головний диригент - Євген Савчук
Хор “Радість” Дитячо-юнацького центру Дарницького району м.Києва
Художній керівник і диригент - Лариса Санцевич
Диригент - Володимир Сіренко
Соліст - Ігор Андрієвський (скрипка)